Aktualności

Czy można cieszyć się wszystkimi zaletami energooszczędnych okien, bez zadbania o ich właściwy montaż?

09.01.2014

Oczywista odpowiedź brzmi: "Nie". W sezonie zimowym często niestety przekonują się o tym właściciele lokali, w których niezwykle istotnemu etapowi montażu nie poświęcono należytej uwagi. Nawet najwyższej klasy, energooszczędne okna – coraz częściej wybierane przez świadomych Klientów – nie zapewnią komfortu cieplnego, jeśli nie zadbamy o ich odpowiedni montaż.

Jedynie spełnienie określonych wymagań montażowych sprawi, że okna wraz ze ścianą budynku będą stanowić jednolity i trwały system, odporny na działanie wiatru, zmiennych temperatur i trudnych warunków atmosferycznych oraz codzienną eksploatację. Tylko połączenie nowoczesnych technologii montażowych z oknami o najniższym współczynniku przenikalności cieplnej pozwala ograniczyć straty energii, a co za tym idzie, znacznie obniżyć rachunki za ogrzewanie lokali.

Choć fachowcom wydaje się to oczywiste, często nie wiedzą o tym Klienci indywidualni, co w praktyce oznacza, że nie stawiają montażystom wymagań dotyczących metody osadzania i uszczelniania okien

"Sama wiedza nie wystarczy, trzeba jeszcze umieć ją stosować." - Johann Wolfgang von Goethe

Dlatego Inoutic /Deceuninck – jeden z największych na świecie producentów systemów profili okiennych – nawiązał współpracę z firmą Soudal – liderem w produkcji pian poliuretanowych i mas uszczelniających.

Współpraca? To zawsze się opłaca …
– To pierwszy tego typu „mariaż” na rynku – podsumowuje Agnieszka Chocaj, koordynator ds. marketingu Inoutic/Deceuninck. – Łączymy siły, by propagować ideę energooszczędności. Tworzymy wspólny program edukacyjno-szkoleniowy dla dealerów i montażystów, gdyż wierzymy, że razem wiemy więcej i chcemy się tą wiedzą dzielić. Pragniemy również wzajemnie inspirować się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań technologicznych. Tylko takie, innowacyjne podejście pozwoli obu firmom jeszcze lepiej spełniać oczekiwania Klientów i sprostać wymaganiom rynku – dodaje.            

Mistrzowie montażu

Pierwszym efektem współpracy firm Inoutic / Deceuninck i Soudal jest film instruktażowy, prezentujący poszczególne etapy montażu okien "ciepłą" metodą  SWS (Soudal Window
System).

"Ciepły montaż" to montaż trójwarstwowy, wykonywany przy użyciu zewnętrznej taśmy paroprzepuszczalnej, warstwy piany poliuretanowej oraz wewnętrznej paroszczelnej taśmy okiennej. Te trzy warstwy o ściśle określonych właściwościach umożliwiają trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien.

Z naszych doświadczeń wynika, iż niezwykle ważne jest zabezpieczenie warstwy piany przed przenikaniem wilgoci z otoczenia. Tylko sucha warstwa posiada odpowiednie parametry izolacyjne i zapobiega powstawaniu mostków termicznych. Energooszczędne profile okienne EFORTE w połączeniu z naszym systemem montażu i uszczelniania to gwarancja najlepszego efektu dla użytkownika – podkreśla Jarosław Zieliński, Doradca
Techniczny Soudal.

- Mamy świadomość tego, że przedsiębiorstwa, które skupiają się na walce rynkowej, a nie na współpracy dla dobra Klienta i wypracowywaniu kompleksowych rozwiązań, w dłuższej perspektywie skazane są na porażkę. Misje firm Soudal i Inoutic są spójne - propagowanie wiedzy i najlepszych proekologicznych rozwiązań. Zależy nam nie tylko na tym, by Klienci indywidualni posiedli wiedzę, pozwalającą im na świadome podejmowanie decyzji o wyborze okien, jak i najlepszej dla nich metody montażu, ale również by wspierać montażystów i dealerów w nabywaniu praktycznych umiejętności. – wyjaśnia Paweł Dąbrowski, Kierownik Działu Techniczno-Handlowego firmy Soudal.   

Film szkoleniowy dla montażystów i dealerów – przygotowany wspólnie przez Inoutic i Soudal – dostępny jest na stronach internetowych: www.inoutic.pl oraz www.soudal.pl

Kolejnym etapem współpracy jest system profesjonalnych szkoleń, które rozpoczną się już w stycznia 2014 r.

Nasze pierwsze wspólne przedsięwzięcie to wdrożenie programu edukacyjno-szkoleniowego dla montażystów i dealerów. Sądzimy jednak, iż kooperacja ta zaowocuje również szeroko zakrojonymi działaniami w zakresie opracowywania innowacyjnych, proekologicznych technologii. To przecież nasza specjalność. – mówią zgodnie przedstawiciele obu przedsiębiorstw. 

źródło: Inoutic /Deceuninck