Aktualności

Zmiana dotychczasowej firmy Spółki z KOELNER S.A. na RAWLPLUG S.A.

24.07.2013

Istota zmiany firmy spółki macierzystej RAWLPLUG to 100-lat tradycji i marka generyczna w krajach anglojęzycznych, o bardzo wysokiej rozpoznawalności na świecie. Produkty tej marki są synonimem ZAUFANIA I INNOWACYJNOŚCI od 1919 r. RAWLPLUG jest jedną z najsilniejszych marek w branży. Zarząd Grupy opiera globalną ekspansję przede wszystkim o produkty i markę RAWLPLUG.

Działalność GRUPY w Polsce oraz w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w kolejnych latach kontynuowana będzie przez spółki posługujące się w swojej nazwie marką KOELNER, gdyż produkty tej marki na obecnym etapie rozwoju sprzedaży są znacznie lepiej rozpoznawalne przez klientów tego regionu.

ZMIANA MODELU BIZNESOWEGO

W ostatnich dwóch latach zaszło wiele istotnych zmian celem zwiększenia efektywności działalności produkcyjnej jak i handlowej, które rozpoczęły się od zmiany modelu biznesowego.

Ze struktur spółki macierzystej wyodrębniono krajową spółkę dystrybucyjną KOELNER POLSKA Sp. z o.o. Kolejnym etapem planowanym w najbliższej przyszłości będzie wyodrębnienie ze struktur organizacyjnych spółki macierzystej działalności produkcyjnej i przeniesienie jej do spółki Koelner Tworzywa Sztuczne Sp. o.o. W efekcie tej zmiany, cała wrocławska działalność produkcyjna będzie prowadzona w jednym zakładzie produkcyjnym.

Funkcje Zarządzania Strategicznego, wartości niematerialne i prawne (Intellectual Properties) oraz centralne funkcje usług wspólnych (shared services) zostały już skupione w spółce KOELNER RAWLPLUG IP Sp. z o.o. Tym samym RAWLPLUG S.A. (dotychczas KOELNER S.A.) stanie się centralną spółką dystrybucyjną, której dostawcami będą zakłady produkcyjne GRUPY oraz zewnętrzni dostawcy towarów handlowych. Z kolei klientami RAWLPLUG S.A. (dotychczasowego KOELNER S.A.) będą przede wszystkim spółki dystrybucyjne GRUPY działające w dedykowanych krajach oraz dystrybutorzy w tych krajach, w których GRUPA nie posiada spółek dystrybucyjnych.

DALSZE KROKI

Aktywność całej organizacji skupiać się będzie na działaniach pozwalających na realizację MISJI i dążeniu do osiągnięcia WIZJI GRUPY KOELNER tj. zbudowania silnej, międzynarodowej korporacji poprzez ciągłe umacnianie pozycji i wizerunku, czyniąc produkty Grupy Koelner najchętniej wybieranymi przez konsumentów i liderami sprzedaży w poszczególnych segmentach.

MISJA: Dostarczamy nowoczesne rozwiązania, którym zawsze można zaufać.

WIZJA: Być firmą globalną pierwszego wyboru.

W celu pobrania dokumentów informujących o zmianie kliknij "TUTAJ"

źródło i zdjęcie: RAWLPLUG S.A.

Firma powiązana:

RAWLPLUG S A

Telefon 71 32 60 100, infolinia 801 000 103
www.rawlplug.com
info@rawlplug.com

RAWLPLUG S A