Aktualności

Decyduje nie tylko kolor, czyli jak kobiety dobierają rynny

07.06.2010

Budowa domu przysparza wielu problemów związanych z wyborem materiałów budowlanych. W przeszłości domeną mężczyzn były decyzje dotyczące zakupu surowców potrzebnych do wybudowania upragnionego domu. Od kilku lat widoczny jest jednak trend współpracy między kobietą i mężczyzną w kwestii doboru nie tylko koloru podłóg i farb oraz rodzaju oświetlenia, ale także cegieł, dachówek czy rynien.

 

Co więcej, niejednokrotnie to kobiety samodzielnie decydują o wyborze produktu. O zamianie ról  kobiet i mężczyzn w procesie zakupów materiałów budowlanych mówi Tomasz Piotrowski - Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Krajowej firmy Galeco.

„W powszechnym przekonaniu to mężczyźni dokonują zakupu materiałów budowlanych po dokładnej kalkulacji, sprawdzeniu parametrów technicznych oraz przeanalizowaniu pełnej oferty dostępnej na rynku. W tym stereotypie kobiety na pierwszym miejscu stawiają walory estetyczne oraz ceny poszczególnych produktów. Niegdysiejsze stereotypy z czasem odchodzą do lamusa. Coraz więcej funkcji nie da się przyporządkować do płci, acz nie można też zaprzeczyć – mężczyźni zazwyczaj są bardziej nastawieni na parametry, kobiety na estetykę.

Od kilku lat zauważalna jest rosnąca chęć współpracy między partnerami. Bardzo często dzieje się tak, że inwestorzy (para) przed podjęciem ostatecznej decyzji, konsultuje ją ze sobą i wspólnie składają konkretne zamówienie. Warto także podkreślić, że panowie, którzy samodzielnie próbują zakupić system rynnowy, pod wpływem kobiety bardzo często zmieniają zdanie i składają zupełnie inne zamówienie. Wynika to głównie z rozbieżnych koncepcji kolorystycznych kobiet i mężczyzn”- tłumaczy Tomasz Piotrowski, Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Krajowej firmy Galeco.

Wybór materiałów budowlanych, w tym systemu rynnowego to z pozoru zadanie dla mężczyzny. Jest ono bowiem techniczne i skomplikowane, gdyż rynny są odpowiedzialne za efektywne odprowadzanie wody z połaci dachowej. „Nie możemy zapominać jednak o tym, że coraz częściej rynny stanowią element dekoracyjny fasady. Bogata oferta kolorystyczna dostępna w ofercie Galeco powoduje, że klienci  mają szeroki wachlarz możliwości wyboru barwy idealnie dopasowanej do dachu i elewacji, co stanowi dodatkowe pole dla płci pięknej. W ofercie firmy Galeco dostępnych jest 9 kolorów w systemie Galeco STAL oraz 7 w systemie Galeco PVC.

Aby stworzyć ciekawe połączenie z ciepłymi odcieniami poszycia dachowego kobiety najczęściej wybierają odcienie czerwieni: ciemnoczerwony, miedziany i ceglasty. Z kolei klasyczny biały, czarny, grafitowy czy ciemnozielony to kolory wybierane przez panie kierujące się ponadczasową elegancją, jako dopełnienie gustownej, klasycznej fasady. Godnym polecenia jest często wybierany przez kobiety czekoladowy brąz. Przedstawicielki płci pięknej decydują się na dostępne w ofercie Galeco rynny w odcieniu czekolady nie tylko ze względu na smakowitą barwę i nazwę, ale także ze względu na cieszący oko połysk, który będzie towarzyszył im przez lata” – dodaje Tomasz Piotrowski, Dyrektor Działu Marketingu i Sprzedaży Krajowej firmy Galeco.

Rosnące oczekiwania i zróżnicowane gusta  klientów sprawiają, że firma Galeco stale  dostosowuje ofertę do potrzeb przedstawicieli obu płci. Mężczyźni oczekują od materiałów budowlanych funkcjonalnych rozwiązań, kobiety – większy nacisk kładą na walory estetyczne. Stąd niebagatelne znaczenie przy doborze materiałów do budowy domu ma wspólne planowanie, dzięki któremu mężczyzna ma szansę wykorzystać często odmienne, kobiece spojrzenie na dobór materiałów. Swego rodzaju budowlany team pozwoli uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych kłótni, a w efekcie para ma szansę uzyskać synergię między funkcjonalnością a estetyką w doborze materiałów budowlanych.

źródło: Galeco

Więcej

Firma powiązana:

Galeco

Telefon 801 623 626 (Infolinia)
www.galeco.pl
galeco@galeco.pl

Galeco