Aktualności

„KOŁO miasta”- Sanitec KOŁO dla cyklistów

27.05.2010

W miejskiej „dżungli” jest coraz więcej pasjonatów zdrowego stylu życia. Sposobem na manifestację takiej postawy stał się w ostatnich latach rower. Ten środek transportu nie tylko zapewnia utrzymanie dobrej kondycji, ale może stać się elementem charakteryzującym nasz indywidualny styl. Ideę propagowania ekologicznego trybu życia w miastach wspiera także Sanitec Koło współorganizator spotkań „Koło miasta”...

Wiodący producent elementów wyposażenia łazienek, firma Sanitec KOŁO, zaprasza do udziału w kolejnym spotkaniu dla ludzi aktywnych. Event ma na celu popularyzację przyjaznego dla środowiska środka transportu oraz przedstawienie roweru jako nowego gadżetu popkultury. Barwny rynek bicykli miejskich stał się tak różnorodny, jak miasta i ludzie, którzy w nich mieszkają.

Spotkania „KOŁO miasta” odbędą się w salonach firmowych Sanitec KOŁO o godzinie 19.00: w  Krakowie 28 maja 2010 oraz w Warszawie 15 czerwca 2010.  W organizację spotkania oprócz Sanitec Koło zaangażowały się także: Krakowska Szkoła Artystyczna, firma Boutique Barceloneta Warszawa, magazyn Bikeboard oraz portal www.wygodnyrower.pl.    

- „KOŁO miasta” jest kontynuacją cyklu spotkań dla ludzi aktywnych. Propagowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań i tym samym poprawa jakości życia ludzi, to główny cel seminariów organizowanych przez firmę Sanitec Koło. Mamy nadzieję, że spotkanie pobudzi społeczną świadomość i coraz więcej osób będzie wybierać rower, jako środek poruszania się w cyklu miejskim - mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Podczas seminarium „Koło miasta” podjęty zostanie wątek bezpieczeństwa i warunków jazdy na rowerach w mieście. Uczestnicy będą mogli uzyskać informacje dotyczące wypożyczalni miejskich, przestrzeni rowerowej w Warszawie i Krakowie oraz akcji promujących ten środek transportu. Tematem spotkania będzie również subiektywna relacja miejsko-rowerowa i jej postrzeganie przez społeczność cyklistów z Amsterdamu. 

Jednym z  punktów programu będzie także prezentacja aktualnej mody rowerowej. Podczas spotkania odbędzie się pokaz przygotowany przez Krakowską Szkołę Artystyczną, na którym zaprezentowane zostaną najnowsze trendy rowerowe, ze szczególnym uwzględnieniem modeli miejskich. W trakcie spotkania zostanie również poruszony temat rozwijającej się kultury rowerowej w Polsce oraz metod na popularyzację roweru, jako sposobu na poruszanie się w cyklu miejskim. Ponadto pasjonaci aktywnego trybu życia będą mogli wziąć udział  w panelu dyskusyjnym pt. „Kraków/ Warszawa przyjazny/a rowerom?”.

Firma Sanitec Koło poprzez propagowanie kultury rowerowej w miastach współtworzy ideę aktywnego trybu życia. Poruszanie się rowerem daje możliwość bezpośredniego obcowania z miastem oraz pozwala zachować sprawność fizyczną.

  • Kraków, 28 maja 2010 r. (godz. 19.00),

Salon KOŁO Kraków, ul. Handlowców 13, 32-085 Modlniczka k/Krakowa (przy C.H. Witek).
Potwierdzenie obecności do 26 maja 2010 u p. Sabiny Sapy- Kowal,
sabina.sapa@kolo.com.pl, tel. 505-199-449.

  • Warszawa, 15 czerwca 2010 r. (godz. 19.00),

Salon KOŁO Warszawa, ul. Wołoska 3, budynek “Merkury”.
Potwierdzenie obecności do 11 czerwca 2010 u p. Justyny Zborowskiej,  justyna.zborowska@kolo.com.pl, tel. 505-199-115.

źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.

Więcej