Aktualności

Symetria koła, czyli lampy Alehandro marki Nowodvorski Lighting

18.12.2013

Koła, okręgi czy owale bez problemu znaleźć można w każdych niemal wnętrzu. Wazony, kubki, palniki, odpływy, zlewy, żyrandole – to tylko niewielki zbiór elementów, które oparte są w swojej konstrukcji na obłych kształtach.

Alehandro to rozbudowana kolekcja, w której każdy – bez względu na typ i metraż pomieszczenia – znajdzie coś odpowiedniegoSzczególnie te ostatnie w tradycyjnym wzornictwie tak właśnie wyglądają. Jednak również w bardzo nowoczesnych wnętrzach lampy mogą bazować na klasycznych formach ubranych w futurystyczne wzornictwo, nadając całości niezwykłego wyrazu. Kolekcja lamp Alehandro marki Nowodvorski Lighting doskonale wpisuje się w ten trend.

Kolista harmonia

Okrągłe kształty są przyjemne dla oka, nadają wnętrzu łagodności, równowagi i harmonii, jednak nawet jeśli nie stanowią głównego motywu dekoracyjnego – ich funkcjonalność determinuje konieczność użytkowania określonych przedmiotów opartych właśnie o taką formę. Zasada ta sprawdza się doskonale w przypadku źródeł światła. Okrągły lub kulisty żyrandol sprawia, iż światło rozchodzi się w miarę równomiernie po pomieszczeniu, dlatego tradycyjne sufitowe zwisy zazwyczaj oparte były i są właśnie o ten kształt.

I nie ma tu znaczenia styl aranżacji – zarówno bogato zdobione kryształami, barokowe wręcz modele, jak i minimalistyczne, nowoczesne propozycje bazują na okręgu lub walcu. Kolekcji Alehandro marki Nowodvorski Lighting zdecydowanie bliżej do tego drugiego stylu. W tym przypadku przełamanie futurystycznej koncepcji wzorniczej tradycyjnym kształtem nadaje całości przyjemnego dla oka charakteru.

Synchroniczne kompozycje

Alehandro to rozbudowana kolekcja, w której każdy – bez względu na typ i metraż pomieszczenia – znajdzie coś odpowiedniego. W skład linii wchodzą oprawy oświetleniowe o zróżnicowanej średnicy (od 25 do 100 cm) i wysokości (od 11 do 18 cm). Rozmiar lampy wpływa również na liczbę źródeł światła – zdecydować można się na modele z jednym, dwoma, trzema lub czterema żarówkami. Do wyboru są trzy odmienne rozwiązania – oprawy mocowane bezpośrednio do sufitu, plafony na krótkich, metalowych łącznikach oraz dłuższe zwisy sufitowe umieszczone na trzech linkach.

Bogactwo możliwości aranżacyjnych oraz nowoczesna kolorystyka dekoracyjnych abażurów w kolekcji Alehandro, czyli czerń i biel sprawiają, że elementy te doskonale wpisują się w klimat minimalistycznych wnętrz. Dla przykładu – jeśli we wnętrzu przewidziano więcej niż jeden punkt świetlny na suficie – konkretne modele w różnych rozmiarach można łatwo ze sobą łączyć, tworząc niecodzienny widok świetlistych kół.

Najbardziej okazałe elementy o metrowej średnicy doskonale wypełnią przestronne wnętrza o rozległych, białych sufitach, mniejsze natomiast nadadzą designerskiego wyrazu kameralnym pomieszczeniom.  
Źródło światła stanowi główny punkt każdego pomieszczenia. Szczególnie istotne jest w nowoczesnych, wręcz minimalistycznych czy ascetycznych aranżacjach, gdyż jego zadaniem jest nie tylko spełnienie funkcji praktycznych, ale również ozdobnych, podkreślających pojedyncze detale.

Paleta możliwości – lampy Alehandro

Kolekcja lamp Alehandro marki Nowodvorski Lighting to kompromis pomiędzy futurystycznym wzornictwem, a klasycznymi kształtami. W tym przypadku już tylko od możliwości aranżacyjnych i wyobraźni dekoratora zależy, ile z ich potencjału będzie chciał wykorzystać.

KOLEKCJA LAMP ALEHANDRO

ALEHANDRO 25 black/white
Wysokość: 11 cm
Średnica: 25 cm
Liczba źródeł światła: 1
Cena detaliczna:  140,22 zł

ALEHANDRO 35 black/white
Wysokość: 12 cm
Średnica: 35 cm
Liczba źródeł światła: 3
Cena detaliczna:  180,81 zł

ALEHANDRO 45 black/white
Wysokość: 13 cm
Średnica: 45 cm
Liczba źródeł światła: 3
Cena detaliczna:  256,46 zł

ALEHANDRO 70 black/white
Wysokość: 18 cm
Średnica: 70 cm
Liczba źródeł światła: 4
Cena detaliczna:  496,31 zł

ALEHANDRO 100 black/white
Wysokość: 18 cm
Średnica: 100 cm
Liczba źródeł światła: 4
Cena detaliczna:  710,33 zł

ALEHANDRO LED 100 black/white
Wysokość: 18 cm
Średnica: 100 cm
Liczba źródeł światła: 4
Cena detaliczna:  916,97 zł

ALEHANDRO plafon 55 black/white
Wysokość: 30 cm
Średnica: 55 cm
Liczba źródeł światła: 3
Cena detaliczna:  304,43 zł

ALEHANDRO zwis 55 black/white
Wysokość: 45 cm
Średnica: 55 cm
Liczba źródeł światła: 3
Cena detaliczna:  322,88 zł

źródło i zdjęcia: Nowodworski

Firma powiązana:

Nowodvorski Lighting

Telefon 34 344 91 10/11
www.nowodvorski.com
nowodvorski@nowodvorski.com

Nowodvorski Lighting