Aktualności

Internauto, oddaj głos! Wybierz „Projekt Łazienki 2010”

25.05.2010

Sanitec KOŁO oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy zapraszają Internautów do oceniania prac zgłoszonych do konkursu „Projekt Łazienki 2010”. Głosy na najlepsze projekty koncepcyjne nadwiślańskich toalet publicznych można oddawać od 1 do 10 czerwca 2010 r. za pośrednictwem strony www.konkurskolo.pl...

W internetowej części konkursu będą oceniane prace tych uczestników, którzy przesłali wcześniej plansze projektowe na adres organizatora. Termin zamieszczania prac na stronie konkursowej minie 31 maja 2010 r. o godzinie 24.00. Od tego momentu do 10 czerwca głos będzie należał do Internautów. Za najlepszą ich zdaniem propozycję projektant otrzyma nagrodę w wysokości 2 tys. złotych.

Wysoki stopień trudności

Tegoroczne zadanie konkursowe nie należało do łatwych. Sanitariat powinien harmonijnie wpisać się w krajobraz praskiego brzegu Wisły, nieopodal powstającego Stadionu Narodowego. Zgodnie z wymogami regulaminowymi w projektach należało uwzględnić program wewnętrzny (toaletę damską, męską i dla osób niepełnosprawnych) oraz zewnętrzny (natryski i przebieralnie towarzyszące nadwiślańskim plażom). Autorzy prac musieli także pamiętać o zabezpieczeniu sanitariatu przed wezbranymi wodami Wisły, gdyż ma on powstać w obszarze tzw. zalewowym.

- Stopień trudności tegorocznego zadania konkursowego był bardzo wysoki, dlatego byliśmy ciekawi, jak poradzą sobie projektanci. Nadesłane propozycje toalet publicznych zaskoczyły nas walorami funkcjonalnymi oraz niekonwencjonalnymi rozwiązaniami. Prezentują bardzo wysoki poziom. Zachęcam do zapoznania się z projektami na stronie konkursowej i głosowania na najlepszy. Oddajemy prace pod ocenę Internautów, gdyż zależy nam na poznaniu opinii potencjalnych użytkowników sanitariatu – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. Public Relations Sanitec KOŁO.

Wręczenie Grand Prix, wyróżnień I, II, III stopnia oraz wyróżnienia Internautów odbędzie się 15 czerwca 2010 r. Po Gali Finałowej zwycięskie prace będzie można oglądać na stronie konkursowej. Tam też znajdują się najlepsze projekty z ubiegłych lat. To już XII edycja „Projektu Łazienki” – konkursu organizowanego przez firmę Sanitec KOŁO. Dzięki inicjatywie firmy powstały projekty toalet m.in. na Dworcu Centralnym w Warszawie, w Tatrzańskim Parku Narodowym i w Kazimierzu Dolnym.

Patroni medialni konkursu „Projekt Łazienki 2010”:

Antyradio, Architektura i Biznes, Archivolta, dobrzemieszkaj.pl, FTA – Fundacja Twórców Architektury, Gazeta Wyborcza, Łazienka, SARP Komunikat, Świat Architektury, Świat Łazienek i Kuchni, 100% Wnętrza, Wnętrza Publiczne, www.architekci.pl, Zawód: Architekt.

Więcej:

www.konkurskolo.pl

www.kolo.com.pl