Aktualności

Systemy podtynkowe Viega – optymalne rozwiązanie do każdej łazienki

13.12.2013

Asortyment firmy Viega obejmuje szeroką gamę rozwiązań podtynkowych, pozwalających zaprojektować atrakcyjną łazienkę bez żadnych kompromisów. Oprócz klasycznych stelaży dostępne są również oszczędzające miejsce elementy narożne, bloki do zabudowy „na mokro”, a także pierwszy na rynku stelaż z ręczną regulacją wysokości miski ustępowej. Zestawy podtynkowe wyposażono w oszczędzające wodę spłuczki, które mogą być uruchamiane również bezdotykowo.

Viega Eco Plus to uniwersalny system zabudowy podtynkowej, którego podstawę stanowią stabilne, samonośne, malowane proszkowo ramy, przeznaczone do montażu wiszących elementów ceramiki łazienkowej.Wybór właściwego systemu podtynkowego to jedna z najważniejszych kwestii przy urządzaniu łazienki. Wszechstronna oferta firmy Viega pozwala w optymalny sposób wykorzystać przestrzeń i ciekawie zaaranżować pomieszczenie. Innowacyjne rozwiązania techniczne zapewniają oszczędność wody, a także wyższy poziom komfortu i higieny, choćby poprzez bezdotykowe spłukiwanie. Warto również pamiętać, że w przypadku zabudowy podtynkowej szczególnego znaczenia nabiera kwestia jakości produktów – ich awaria może się wiązać z kosztownym remontem łazienki.  

Viega Eco Plus: bogaty wybór, najwyższa jakość

Podstawę systemu Viega Eco Plus stanowią stabilne, samonośne,  malowane proszkowo ramy, przeznaczone do montażu wiszących elementów ceramiki łazienkowej (WC, bidet, pisuar, umywalka). Gwarantują one absolutną sztywność i bezpieczeństwo. Typowy stelaż do WC ma wysokość 1130 lub 830 mm. W ofercie są także elementy narożne, który idealnie sprawdzą się w małych łazienkach. Ich zastosowanie pozwala optymalnie zagospodarować i ciekawie zaaranżować dostępną przestrzeń.

Regulacja wysokości miski jak w fotelu biurowym

Tegoroczną nowością w ofercie Viega Eco Plus jest pierwszy na rynku stelaż z ręczną regulacją wysokości położenia miski ustępowej, bez zbędnej elektroniki. Rozwiązanie to zostało stworzone głównie z myślą o domach wielopokoleniowych, domach seniora, czy szpitalach. Podobnie jak w przypadku fotela biurowego, miskę można przesuwać w pionie do 8 cm. Po naciśnięciu przycisku przemieszcza się ona powoli do góry. Wygodne i płynne opuszczanie miski można osiągnąć poprzez wykorzystanie ciężaru własnego ciała.

Viega Mono: jeden blok do wszystkiego

Oferta Viega Eco Plus obejmuje także elementy narożne, które idealnie sprawdzą się w małych łazienkach (po lewej). Tegoroczną nowością jest pierwszy na rynku stelaż z ręczną regulacją wysokości położenia miski ustępowej (po prawej).Viega Mono to sprawdzone rozwiązanie do zabudowy „na mokro”. Obudowa ze  styropianu o regulowanej długości (od 980 do 1130 mm) zapewnia swobodę i elastyczność montażu. Zmontowane wstępnie przyłącze wody i przepust ścienny z wysokogatunkowego, odpornego na korozję brązu ułatwiają podłączenie do instalacji wodnej. Oferta Viega Mono obejmuje bloki do WC (w trzech wersjach), do bidetu, umywalki i pisuaru.

Mono Slim i Mono Tec: idealne gdy brakuje miejsca

Dodatkowe opcje do zabudowy mokrej to spłuczka Mono Slim z zaizolowaną rurą spłuczkową i materiałem do zamocowania do ściany, oraz element do WC Mono Tec z ramą ze stali ocynkowanej, łukiem przyłączeniowym i materiałem do zamocowania ramy. W przypadku tych rozwiązań głębokość zabudowy wynosi jedynie 8 cm! Pomimo tak małych wymiarów nowa spłuczka posiada wszystkie zalety charakterystyczne dla innych wersji, np. dwuobjętościowy system spłukiwania.

Oszczędność, komfort, higiena

Uruchamiane bezdotykowo modele sensitive z serii Visign for More zapewniają maksymalny komfort i najwyższy poziom higieny. Spłuczka podtynkowa Visign pozwala na znaczne ograniczenie zużycia wody. Dzięki dwoubjętościowemu układowi spłukującemu użytkownik może wybierać pomiędzy małym (3 litry) lub pełnym spłukiwaniem (4,5 litra). W ten sposób przeciętne gospodarstwo domowe jest w stanie zaoszczędzić nawet do 40 000 litrów wody rocznie w porównaniu z tradycyjnymi spłuczkami. Innowacyjne rozwiązania firmy Viega odnoszą się również do płytek uruchamiających. Aktywowane bezdotykowo, zasilane elektrycznie modele sensitive z serii Visign for More zapewniają maksymalny komfort i najwyższy poziom higieny.

źródło i zdjęcia: Viega

Firma powiązana:

Viega Sp. z o.o.

Telefon 58 66 24 999
www.viega.pl
info@viega.pl

Viega Sp. z o.o.