Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Beton, domieszki do betonu

Lafarge UpFloor, innowacyjna oferta podłóg podniesionych otrzymała właśnie certyfikat klasyfikacji ogniowej od ITB

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-12-11

Lafarge Upfloor to system podłogi podniesionej, przeznaczonej przede wszystkim do powierzchni biurowych. To innowacyjne rozwiązanie pozwala na wygodne rozprowadzenie instalacji elektrycznych, grzewczych, sieci internetowej czy telefonicznej.

Zwiększa funkcjonalność powierzchni biurowych, jest technologiczne zaawansowane i bezpieczne oraz ułatwia zarządzanie placem budowy. Nazwę "UpFloor" wybrano organizując konkurs dla pracowników Lafarge.

- W strategii naszej firmy najważniejsza jest odpowiedź na potrzeby naszych klientów. W przypadku rozwiązania UpFloor to szybkość realizacji i sprawne niskokosztowe zarządzanie placem budowy - wyjaśnia Tatiana Oszmiańska, Dyrektor Marketingu i Członek Zarządu Lafarge w Polsce. Dzięki dopasowanym pompom dostarczamy materiał na wybrane piętro nawet bardzo wysokich budynków a tempo wylewania i jednorazowo pokrywane powierzchnie są bardzo duże, nawet do 1300 m2. Nie ma konieczności budowania silosów, składowania materiałów czy budowy przyłącza elektrycznego.- dodaje.

Podłoga podniesiona UpFloor otrzymała właśnie certyfikat klasyfikacji ogniowej od Instytutu Techniki Budowlanej. Uzyskała również atest higieniczny Państwowego Zakładu Higieny, który potwierdza że rozwiązanie jest bezpieczne dla zdrowia użytkowników. Jedną z realizacji gdzie użyto system UpFloor jest budynek biurowy przy ulicy Domaniewskiej 45 w Warszawie. Kolejną inwestycją wykorzystującą Lafarge UpFloor jest biurowiec Gdański Business Center przy Dworcu Gdańskim również w Warszawie.

System podłóg podniesionych w biurowcu Domaniewska 45 składa się ze stalowych słupków, na których umocowane są specjalne gipsowe płyty. Na płytach umieszczona jest warstwa izolacyjna, do której zamocowano rurki ogrzewania podłogowego. Na tak przygotowane podłoże wylany został podkład podłogowy Agilia Sols A. Równe i gładkie podłoże umożliwia ułożenie dowolnego wykończenia wierzchniego, np. wykładziny, płytek ceramicznych czy parkietu, w zależności od potrzeb najemcy biura.

Podłoga podniesiona Upfloor przeszła pozytywnie badanie klasyfikacji ogniowej w laboratorium Instytutu Techniki Budowlanej w Pionkach i jest klasyfikowana ogniowo jako REI 90. Oznacza to, że podłoga przez minimum 90 minut musi utrzymać określone obciążenie, nie może przez nią przeniknąć dym ani ogień, a temperatura powierzchni podłogi nie może wzrosnąć powyżej określonych przez ITB wartości. Użytkownicy budynku mają gwarancję, że w razie pożaru podłoga zatrzyma płomienie na dłuższy czas i pozwoli ludziom na ewakuację.

źródło i zdjęcie: Lafarge

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny