Aktualności

Wicepremier Elżbieta Bieńkowska na Barbórce w kopalni "Ziemowit"

05.12.2013

Uroczyste obchody górniczego święta w kopalni „Ziemowit” zaszczyciła obecnością wicepremier Elżbieta Bieńkowska. Pani wicepremier zauważyła, że tak się złożyło, iż uroczystość w Lędzinach, to jej jedyna tegoroczna Barbórka.

W tym, że przyjechała akurat do „Ziemowita” nie ma jednak żadnego przypadku, bo – jak stwierdziła – ma tu wielu przyjaciół. Przypomniała, że gościła u lędzińskich górników także rok temu, kiedy kopalnia obchodziła jubileusz 60-lecia istnienia

- „Ziemowit”, to nie jest zwykła kopalnia, która żywi i daje pracę, ale to jest kopalnia modelowa ze względu na zarządzanie, ze względu na wzorowe stosunki między dyrekcją a załogą i przede wszystkim ze względu na osiągane wyniki – podsumowała Elżbieta Bieńkowska. Swoje wystąpienie zakończyła tradycyjnym „szczęść Boże” i dodała, że takie pozdrowienie przyda się także i jej na nowym stanowisku państwowym.

Marek Uszko, wiceprezes zarządu Kompanii Węglowej podkreślił, że kopalnia „Ziemowit”, to wizytówka naszej spółki. Podziękował wszystkim górnikom za ich codzienny trud i życzył dalszych sukcesów.

W uroczystościach, które odbyły się w sobotę, 30 listopada w kopalnianej cechowni uczestniczyli również Małgorzata Handzlik, europosłanka, Klemens Ścierski, wiceprzewodniczący rady nadzorczej KWSA, Wojciech Magiera, wiceprezes WUG, przedstawiciele miejscowych samorządów i duchowieństwa.

Podczas akademii wręczono uroczyście honorowe szpady górnicze.

źródło i zdjęcie: Kompania Węglowa S.A.

Firma powiązana:

Kompania Węglowa

Telefon 32 757 22 11
www.kwsa.pl
centrala@kwsa.pl

Kompania Węglowa