Aktualności

Montaż stolarki otworowej w okresie jesienno-zimowym

27.11.2013

Zmieniająca się aura pogodowa coraz częściej daje o sobie znać, a poranne i nocne przymrozki skutecznie blokują prace budowlane prowadzone na zewnątrz. Niekiedy jednak konieczność zamontowania drzwi lub okien zmusza do kontynuowania robót nawet w niesprzyjających warunkach.

Wymaga  to jednak zastosowania produktów o specyficznych właściwościach, takich jak piana GUNFOAM Winter marki Den Braven. Pozwala ona na osiągnięcie doskonałych rezultatów montażowo-izolacyjnych również przy ujemnych temperaturach.

Montaż drzwi i okien o każdej porze roku! Prace związane z montażem stolarki otworowej to jedne z podstawowych czynności budowlanych, które mają znaczący wpływ na późniejszą eksploatację budynku, a w szczególności bilans energetyczny domu.

Prawidłowe osadzenie okien i drzwi zapobiega stratom ciepła i podnosi komfort mieszkania.  Zaleca się wykonywać tego typu roboty w momencie, kiedy budynek jest prawidłowo wysezonowany, a więc wolny od nagromadzonego w ścianach i stropie nadmiaru wilgoci. W sytuacji, kiedy plan prac budowlanych nieco się przesunął lub wymaga osadzenia stolarki przy ujemnej temperaturze, kluczową rolę odgrywa wysokiej jakości wielosezonowa piana montażowa.

GUNFOAM Winter firmy Den Braven to jednoskładnikowa, półsztywna, pistoletowa piana zimowa stworzona na bazie poliuretanu. Dzięki specjalnym właściwościom umożliwia stosowanie w temperaturze od -10°C do +30°C. Nie kruszy się i wykazuje bardzo dobrą przyczepność  do różnych podłoży – betonu, tynku, ceramiki budowlanej, drewna, stali, metali, PCW i tym podobnych tworzyw sztucznych nawet w mroźne dni.

Doskonale nadaje się więc do montażu, uszczelnienia i łączenia ościeżnic okiennych, drzwiowych, bram garażowych, rolet i progów,  a także uszczelnienia złączy dachowych lub wypełniania powstałych na ścianach, stropach i dachu pęknięć czy prześwitów.

Prawidłowe osadzenie i wypoziomowanie drzwi oraz okien sprawia, że ich codzienne użytkowanie nie przysparza problemów i trudności. Zależy to przede wszystkim od umiejętności i precyzji ekipy wykonawczej, ale również od jakości i właściwości zastosowanych materiałów.

GUNFOAM Winter firmy Den Braven to pistoletowa piana niskorozprężna (zawiera nieszkodliwy dla środowiska gaz rozprężający), która odznacza się stabilnością wymiarową i kontrolowaną rozprężalnością (w ciągu 30-50 minut od momentu aplikacji zwiększa swoją objętość  jedynie o ok.20%). Pozwala to na precyzyjne nakładanie i zapobiega wypaczaniu montowanych profili.

Produkt wyróżnia się wysoką gęstością i tworzy po nałożeniu jednolitą strukturę o niskiej chłonności, dzięki czemu może być stosowany nawet przy dużej wilgotności powietrza (utwardza się pod wpływem wilgoci), która w nadmiarze występuje w okresie jesienno-zimowym. Piana GUNFOAM Winter stanowi również doskonałą izolację akustyczną i termiczną, a jej odporność na wilgoć zapobiega rozwojowi  grzybów i pleśni.

Zastosowanie zimowej piany pistoletowej firmy Den Braven gwarantuje uzyskanie trwałych efektów montażowo-izolacyjnych nawet w niskich temperaturach. Znaczne koszty stolarki otworowej oraz jej znaczenie dla komfortu użytkowania pomieszczeń w obiektach budowlanych powoduje, że warto do jej montażu używać wysokiej jakości produktów.

Najlepiej takich, które prawidłowo spełnią swoją rolę nawet w przypadku prac prowadzonych  w okresie niskich bądź też ujemnych temperatur. Gunfoam winter, blaszana butla 750 ml, cena 29,00 zł

żródło i zdjęcie: Den Braven

Firma powiązana:

Den Braven

Telefon 61 89 61 740
www.denbraven.pl
info@denbraven.pl

Den Braven