Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-11-26

Warszawa, 25 listopada – Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce, uczestnicząc w piątej edycji Konferencji "Odpowiedzialna Energia", podpisał Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce.

Dzięki temu, Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego przystąpiła do grona 23 firm energetycznych, które publicznie podjęły zobowiązanie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

"Lafarge od wielu lat realizuje aktywnie strategię zrównoważonego rozwoju, przekładając cele globalne na działania lokalne" – powiedział Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce. "Działamy w Polsce od 1995 roku, zainwestowaliśmy tu ponad 500 milionów euro. Od początku naszej obecności realizowaliśmy cele z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony środowiska, wspierania różnorodności, czy partnerskiego traktowania naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do tak ciekawej inicjatywy i że firmy energetyczne doceniają działania podejmowane przez swoich partnerów, poszerzając swoje grono."

Zainicjowana i organizowana od 2009 roku konferencja "Odpowiedzialna Energia"  to spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń i opinii między firmami z branży energetycznej, przedstawicielami administracji i organizacji pozarządowych oraz wszystkimi zainteresowanymi zrównoważonym rozwojem.

W tym roku hasłem przewodnim piątej już edycji konferencji z cyklu "Odpowiedzialna energia" zorganizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest "Transformacja – Jak odpowiedzialnie zarządzać procesem zmian?". Konferencja odbywa się  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Wydarzenie zostało objęte patronatem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerami konferencji są PwC Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz THINKTANK.

źródło i zdjęcia: Lafarge

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny