Aktualności

Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce

26.11.2013

Warszawa, 25 listopada – Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce, uczestnicząc w piątej edycji Konferencji "Odpowiedzialna Energia", podpisał Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce.

Dzięki temu, Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego przystąpiła do grona 23 firm energetycznych, które publicznie podjęły zobowiązanie działań w zakresie zrównoważonego rozwoju.

"Lafarge od wielu lat realizuje aktywnie strategię zrównoważonego rozwoju, przekładając cele globalne na działania lokalne" – powiedział Bruno Roux, Dyrektor Zarządzający Lafarge w Polsce. "Działamy w Polsce od 1995 roku, zainwestowaliśmy tu ponad 500 milionów euro. Od początku naszej obecności realizowaliśmy cele z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, ochrony środowiska, wspierania różnorodności, czy partnerskiego traktowania naszych klientów, dostawców i partnerów biznesowych. Dlatego bardzo się cieszymy, że możemy przystąpić do tak ciekawej inicjatywy i że firmy energetyczne doceniają działania podejmowane przez swoich partnerów, poszerzając swoje grono."

Zainicjowana i organizowana od 2009 roku konferencja "Odpowiedzialna Energia"  to spotkanie mające na celu wymianę doświadczeń i opinii między firmami z branży energetycznej, przedstawicielami administracji i organizacji pozarządowych oraz wszystkimi zainteresowanymi zrównoważonym rozwojem.

W tym roku hasłem przewodnim piątej już edycji konferencji z cyklu "Odpowiedzialna energia" zorganizowanej przez Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo jest "Transformacja – Jak odpowiedzialnie zarządzać procesem zmian?". Konferencja odbywa się  w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.  Wydarzenie zostało objęte patronatem Janusza Piechocińskiego, Wicepremiera, Ministra Gospodarki, Ministerstwa Skarbu Państwa oraz Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Partnerami konferencji są PwC Polska, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz THINKTANK.

źródło i zdjęcia: Lafarge

Lafarge jako pierwsza firma przemysłu budowlanego podpisała Deklarację w Sprawie Zrównoważonego Rozwoju Firm w Polsce
Zobacz produkty: