Aktualności

Spotkanie z ULTRA ARCHITECTS - z pasją o architekturze

05.05.2010

Fundacja Twórców Architektury oraz Klub 13 Muz zapraszają na spotkanie z Marcinem Kościuchem i Tomaszem Osięgłowskim z pracowni architektonicznej ULTRA ARCHITECTS. Architekci przedstawią na nim swoje najważniejsze projekty oraz opowiedzą o specyfice wykonywanego zawodu. Spotkanie odbędzie się 10 maja o godz. 19.00 w sali kominkowej szczecińskiego Klubu 13 Muz. Marcin Kościuch i Tomasz Osięgłowski są laureatami prestiżowej nagrody „EUROPE 40 under 40 2009” dla najlepszych młodych, europejskich architektów i designerów...

Konkurs ten jest organizowany przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design. Architekci w swoim dorobku mają m.in. domy jednorodzinne (Dom w Dolinie Warty i Dom na Czerwonaku) oraz centra handlowe (CH w Lesznie). Prezentacja najważniejszych projektów oraz dyskusja z zaproszonymi gośćmi to tylko niektóre z atrakcji zaplanowanych na 10 maja. Patronem medialnym spotkania jest kwartalnik Archivolta. Wykład wspiera firma Sanitec KOŁO, wiodący producent elementów wyposażenia łazienek, która angażuje się w wydarzenia kulturalne, inicjatywy artystyczne oraz spotkania z projektantami.

- Promocja utalentowanych architektów ma znaczenie nie tylko dla nich samych, lecz także dla społeczeństwa, które korzysta z ich umiejętności. Nasze zaangażowanie w rozwój młodych twórców wyrażamy m.in. poprzez organizację branżowych spotkań w krakowskim salonie KOŁO i wspieranie podobnych inicjatyw. Stąd nasze zainteresowanie wykładem Marcina Kościucha i Tomasza Osięgłowskiego z poznańskiej pracowni Ultra Architects. Jestem pewien, że spotka się ono z dobrym odbiorem pasjonatów architektury – mówi Jacek Ciszewski, Kierownik ds. PR Sanitec Koło.

Ultra Architects
to jedna z ciekawszych poznańskich pracowni, która dobrze rokuje na przyszłość. Założona została w 2004 roku przez Marcina Kościucha i Tomasza Osięgłowskiego. Projektanci stawiają na proekologiczność i jednocześnie szanują kontekst, czym zjednują sobie zarówno inwestorów indywidualnych, jak i komercyjnych. Spotkanie z nimi jest jednym z ważniejszych lokalnych wydarzeń branżowych.

 

Zapraszamy wszystkich profesjonalistów  oraz pasjonatów architektury.

Klub 13 Muz, Szczecin
10 maja 2010 r., godz. 19.00
Wstęp wolny!

źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.

Więcej