Aktualności

SGG PIXARENA – alternatywa dla satyny

15.11.2013

SGG PIXARENA, nowe szkło ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass, wprowadza na rynek szkieł użytkowych nową jakość i unikalną estetykę. Gęsty, jednolity wzór zapewnia komfortowy poziom intymności, oferując przy tym dekoracyjność i ekspresję. Nowe szkło jest w pełni ekologiczne (nietrawione kwasem) oraz łatwe w czyszczeniu i pielęgnacji.

Szkło dekoracyjne o właściwościach szkła satynowego. Gęsty ornament zapewnia pożądany komfort intymności. Gładkie, naturalne powierzchnie pozwalają na łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Efekt dekoracyjny jest nie do przecenienia.Szkło dekoracyjne o właściwościach szkła satynowego. Gęsty ornament zapewnia pożądany komfort intymności. Gładkie, naturalne powierzchnie pozwalają na łatwość czyszczenia i pielęgnacji. Efekt dekoracyjny jest nie do przecenienia. Rynek szkieł nieprzeziernych zdominowany jest przez satynę – to zdanie być może wkrótce będzie wypowiadane wyłącznie w czasie przeszłym. Na rynek wkracza właśnie SGG  PIXARENA, nowoczesne szkło ornamentowe firmy Saint-Gobain Glass, które rzuca wyzwanie nieco już opatrzonej satynie.

Spektakularną różnicą w przypadku obu produktów jest sposób rozpraszania światła: o ile matowe szkło tłumi światło i je wygłusza, o tyle SGG PIXARENA rozprasza światło, ale go w sobie nie kumuluje. Dodatkowym walorem estetycznym jest srebrzysty odcień ornamentowej tafli, który jest efektem gry światła odbijającego się od powierzchni wzoru.

– Tworząc nowe szkło ornamentowe chcieliśmy zaproponować alternatywę dla szkła satynowego, które w opinii klientów zapewnia intymność, ale nie posiada własnego stylu. SGG PIXARENA to nowoczesne szkło z matowym efektem, które nada każdemu wnętrzu elegancki i ponadczasowy charakter – rekomenduje nowe szkło Piotr Komala, dyrektor ds. marketingu i innowacji w firmie Saint-Gobain Glass Polska.

Szkło oferowane jest w dwóch grubościach: 4 i 8 mm, co daje szerokie możliwości zastosowania go we wnętrzu. Producent – firma Saint-Gobain Glass – rekomenduje nowe szkło do użycia w przemyśle meblowym (fronty szafek, szuflady mebli) lub jako fronty kabin czy ścianki działowe (opcja hartowana).

Szkło oferowane jest w dwóch grubościach: 4 i 8 mm, co daje szerokie możliwości zastosowania go we wnętrzu. Producent – firma Saint-Gobain Glass – rekomenduje nowe szkło do użycia w przemyśle meblowym (fronty szafek, szuflady mebli) lub jako fronty kabin czy ścianki działowe (opcja hartowana).Nie bez znaczenia jest też fakt, że szkło ornamentowe SGG PIXARENA jest łatwe w utrzymaniu w czystości. Z jednej strony tafla jest idealnie gładka, pozbawiona mikroporów, więc mycie jest banalnie proste, nawet jeśli w grę wchodzi tłuszcz. Od strony ornamentu pielęgnacja też nie jest skomplikowana, gdyż wzór jest bardzo płytki.

Dzieje się tak również dlatego, że ornament ma niezmienioną strukturę zewnętrzną szkła, w przeciwieństwie do szkła trawionego, gdzie usunięcie tłustej plamy staje się prawdziwym utrapieniem. SGG PIXARENA dedykowane jest głównie do eleganckich zastosowań wewnętrznych.

Szkło o grubości 4 mm producent rekomenduje do użycia w przemyśle meblarskim (fronty mebli, wypełnienia szuflad), natomiast szkło o grubości 8 mm w wersji hartowanej sprawdzi się w zastosowaniach takich jak kabiny prysznicowe, drzwi czy ścianki działowe, gdzie wymagana jest wysoka przepuszczalność światła przy równoczesnym zapewnieniu komfortowego poziomu intymności.

Spektrum jego zastosowania w aranżacji wnętrz rozszerza możliwość gięcia oraz  obróbki krawędziowej. SGG PIXARENA, podobnie jak inne szkła ornamentowe Saint-Gobain Glass, powstało w procesie walcowania płynnego szkła pomiędzy dwoma cylindrami pokrytymi wygrawerowanym wzorem.

W efekcie jedna strona jest gładka a druga pokryta dekoracją. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny – nowy wzór produkowany jest bez użycia środków chemicznych. – Grupa Saint-Gobain od lat produkuje nowoczesne materiały do budowy wygodnych, energooszczędnych i pięknych domów, promując przy tym bezkompromisowe podejście do ekologii oraz zasobów naturalnych – dodaje Piotr Komala.

Więcej informacji na temat nowego wzoru szkła ornamentowego SGG PIXARENA można znaleźć na stronie internetowej: www.saint-gobain-glass.com

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Glass