Aktualności

Ceramika Paradyż nagrodzona za ochronę środowiska

14.11.2013

13 listopada podczas Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2013, Łukasz Kardas Prezes Zarządu Spółek Grupy Paradyż odebrał prestiżową Nagrodę Gospodarczą Województwa Łódzkiego w kategorii "Zielona Gospodarka". Firmę do konkursu zgłosiło Starostwo Powiatowe w Opocznie.

Ochrona środowiska naturalnegojest bardzo ważnym elementem strategii Ceramiki Paradyż. Firma realizuje szereg przedsięwzięć ekologicznych i prowadzi innowacyjne w branży ceramicznej działania optymalizujące procesy produkcyjne w aspekcie zarówno ekonomicznym jak i środowiskowym. Przykładem takich działań jest np. odzysk ciepła odpadowego z pieców. W ramach Polityki Zintegrowanych Systemów Zarządzania przedsiębiorstwo posiada wdrożoną normę środowiskową ISO 14000:2004 oraz zespół przeszkolonych i certyfikowanych audytorów wewnętrznych.

W firmie wdrożono także m.in. elektroniczny obieg dokumentów, projekt ekologicznych wydruków centralnych, a nawet szkolenia z zakresu eko-jazdy. Działania te pomimo, iż wpisują się w ogólnie panujący trend polityki proekologicznej firm na świecie, stanowią szczególną wartość, gdyż bazują na pomysłach pracowników Ceramiki Paradyż (w ramach wdrożonego Systemu Wniosków Usprawniających KAIZEN) - co świadczy o zaangażowaniu załogi i zrozumieniu polityki pro środowiskowej firmy.

Nagroda Gospodarcza Województwa Łódzkiego jest najwyższym wyróżnieniem przyznawanym wspólnie przez Wojewodę i Marszałka Województwa. Otrzymują ją firmy i podmioty gospodarcze, które prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa łódzkiego, osiągają najlepsze wyniki ekonomiczne, wnoszą wkład w budowanie pozytywnego wizerunku regionu i jego rozwój gospodarczy oraz cieszą się uznaniem w Polsce i za granicą. Tegoroczna, jubileuszowa, gala wręczenia nagród odbyła się w hotelu Andel’s w Łodzi podczas VI Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2013.

źródło i zdjęcie: Ceramika Paradyż

Firma powiązana:

Ceramika Paradyż

Telefon 44 736 41 00, bezpłatna infolinia 800 55 66 77
www.paradyz.com, www.myway-paradyz.com

Ceramika Paradyż