Aktualności

W szranki z Michaelem Schumacherem – ambasadorem marki Hörmann

14.11.2013

W ostatni weekend października partnerzy handlowi firmy Hörmann z całej Europy wzięli udział w niecodziennej rywalizacji. Ścigali się na torze kartingowym koło Kolonii pod okiem samego mistrza świata Formuły 1.

Na torze kartingowym Michaela Schumachera w Kerpen, pod  okiem mistrza, rywalizowali partnerzy handlowi firmy HörmannDrużyna z Polski, złożona z trzech partnerów oraz przedstawiciela firmy Hörmann Polska, zajęła drugie miejsce. Przy okazji tego sportowego spotkania Michael Schumacher zaprezentował nowego mistrza świata w kategorii izolacyjności cieplnej – aluminiowe drzwi zewnętrzne ThermoCarbon.

To drzwi o współczynniku przenikania ciepła U nieprzekraczającym  0,47 W/(m2K). Taki efekt - znacznie powyżej wymagań stawianych drzwiom dla domów pasywnych -  osiągnięto między innymi dzięki profilowi ramy skrzydła z włókna szklanego o grubości 100 mm wzmocnionemu karbonem.

Podczas próby wyważenia nowych drzwi zewnętrznych ThermoCarbon Michael Schumacher stwierdził: Te drzwi są nie do pokonania!To jedyne dostępne na rynku drzwi aluminiowe o tak dobrej izolacyjności cieplnej. ThermoCarbon to jednak także szereg nowoczesnych rozwiązań związanych z bezpieczeństwem: Michael Schumacher przekonał się o odporności tych drzwi na włamanie podczas testu crash z użyciem ciężkich narzędzi.

- Doceniam przemyślane pod każdym kątem rozwiązania techniczne. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym - podkreślił mistrz Formuły 1.

źródło i zdjęcie: Hörmann

Firma powiązana:

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.

Telefon 801 500 100 (infolinia)
www.hormann.pl
info@hormann.pl

HÖRMANN POLSKA Sp. z o.o.