Aktualności

Stanisław Sobczyk nowym Dyrektorem Cementowni Kujawy

31.10.2013

Od 1 listopada 2013 roku Stanisław Sobczyk obejmie stanowisko dyrektora cementowni Kujawy. Zastąpi Leonarda Palkę, który został  dyrektorem generalnym firmy Ashaka Cem Plc w Nigerii, należącej do Grupy Lafarge.

Stanisław Sobczyk rozpoczął swą karierę w 1983 roku jako inżynier w dziale technologii w cementowni Małogoszcz, gdzie przez ponad 20 lat pełnił różne funkcje, w tym także funkcję dyrektora zakładu w latach 2005-2008. Od września 2008 do sierpnia 2011 roku pracował w Europejskim Centrum Technologicznym Grupy Lafarge w Wiedniu jako dyrektor ds. relacji między centrum a zakładami cementowymi w trzech krajach: Rumunii, Niemczech i Mołdawii. W 2011 roku wyjechał do Republiki Południowej Afryki, gdzie do 1 listopada 2013 pełnił obowiązki dyrektora przemysłowego w spółce Lafarge Industries South Africa, odpowiadając za produkcję cementu w trzech zakładach produkcyjnych.

Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia to nasze priorytety. Realizujemy je wobec naszych pracowników, podwykonawców, ale także społeczności lokalnej. Dla mnie istotny jest również rozwój kompetencji technicznych załogi oraz konkurencyjność zakładu. Chciałbym podziękować mojemu poprzednikowi za dobre zarządzanie zakładem. Cementownia Kujawy jest obecnie jednym z najlepszych zakładów w Grupie Lafarge na świecie – powiedział Stanisław Sobczyk.

Źródło: Lafarge

Więcej

 

 

 Stanisław Sobczyk nowym Dyrektorem Cementowni Kujawy
Zobacz produkty: