Aktualności

Okna w mega-formacie – systemy blokowe Schüco AWS BS

30.10.2013

Efekt przenikania się wnętrza domu z przestrzenią zewnętrzną daje mieszkańcom poczucie bliskości z naturą. W tym celu architekci stosują coraz większe przeszklenia, które sprawiają że budynki nabierają lekkiego i bardzo transparentnego wyrazu. Możliwość projektowania oryginalnych kompozycji okiennych zapewniających duży dostęp światła dają okna z serii Schüco AWS BS z ukrytą ramą skrzydła.

Duże przeszklenia to cecha charakterystyczna nowoczesnej architektury, w której jedyną dekoracją jest naturalne światło dzienne odbijające się w gładkich, jasnych powierzchniach i widoki natury, przenikające do pomieszczeń przez przeszklone powierzchnie. Gra miękkiego światła i zdecydowanych, prostych konturów to doskonałe tło dla efektownych i przestrzennych aranżacji wnętrz.

Współczesne technologie budowlane pozwalają na wstawianie coraz większych i cieplejszych przeszkleń w elewację budynku. Okna z serii Schüco AWS BS z ukrytym skrzydłem i bardzo wąską ramą, o szerokości w widoku zewnętrznym już od 66,5 mm, oferują możliwość projektowania nowoczesnych wielkoformatowych przeszkleń. Dzięki swojej subtelnej estetyce stolarka ta pozwala uwydatnić harmonijne piękno przeszklonej architektury, a przy tym zapewnia najwyższy stopień termoizolacyjności, nawet w standardzie pasywnym.

Okna blokowe z serii Schüco AWS BS pozwalają na projektowanie imponująco dużych przeszkleń. Wyróżnia je bardzo klarowny design, osiągnięty dzięki konstrukcji „ukrytego skrzydła” i eliminacji tradycyjnych listew przyszybowych. Od zewnątrz jest widoczne tylko wielkoformatowe przeszklenie, wstawione w filigranową, aluminiową ramę. Od wewnątrz wyjątkowy design okna podkreślają jedynie klarowne linie profili pozbawione widocznych okuć. Duże skrzydła okienne mogą osiągać szerokość nawet do 1500 mm i wysokość do 2200 mm.

Powiększona powierzchnia przeszklenia, wstawionego w pojedynczą, smukłą ramę daje imponująco lekki efekt optyczny. Ujednolicona estetyka okien stałych i otwieranych sprawia, że można je harmonijnie łączyć i zestawiać w różnych konfiguracjach, uzyskując eleganckie podziały przeszkleń w elewacji. Ościeżnice w oknach blokowych dają ponadto możliwość wpinania ich w konstrukcje fasad słupowo-ryglowych w dowolnym położeniu, również pomiędzy słupami, sprawiając wrażenie „pływających”. Kompletna gama produktów, różniących się między sobą głębokością zabudowy i stopniem termoizolacyjności pozwala na dobranie wersji idealnie dopasowanej do indywidualnej koncepcji.

Okna blokowe z serii Schüco AWS BS oferują nie tylko unikalny design i szeroki widok na zewnątrz, lecz również poprawę bilansu energetycznego budynku i najwyższy komfort obsługi. Energooszczędne okna o zwiększonej głębokości zabudowy Schüco AWS 75 BS.SI+ oraz Schüco AWS 90 BS.SI+ stanowią doskonałą ochronę przed ucieczką ciepła. Rama w oknie o głębokości zabudowy 90 mm posiada doskonały współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uf=1,2 W/m2K. Całe okno wraz z szybą o parametrach Ug=0,6 W/m2K zapewnia doskonałe parametry termoizolacyjności Uw≥0,84 W/m2K.

Oznacza to, że stolarka z tej serii stanowi doskonałą propozycję dla budynków energooszczędnych, a nawet pasywnych. Dodatkowym atutem okien z tej serii, który docenią w szczególności zwolennicy inteligentnych rozwiązań automatyki budynku, jest możliwość zastosowania ukrytych okuć mechanicznych Schüco AvanTec lub mechatronicznych Schüco TipTronic. Okna wyposażone w okucia mechatroniczne mogą być otwierane i zamykane wyjątkowo komfortowo, za jednym dotknięciem przycisku na klamce od strony pomieszczenia, lub zdalnie, przy użyciu pilota, panelu obsługowego czy smartfona.

Źródło: Schüco International Polska

Więcej

Firma powiązana:

Schüco International Polska

Telefon 46 858 32 00
www.schueco.pl
schueco@schueco.pl

Schüco International Polska