Aktualności

Fundament płytowy LEGALETT pod "bliźniakiem" w Mechelinkach

30.09.2013

Jedną z aktualnie prowadzonych realizacji jest fundament płytowy pod średniej wielkości dom typu bliźniak wraz z garażem (powierzchnia 171 m2). Z uwagi na spory spadek terenu w pierwszym etapie wykonane zostaną prace ziemne polegające na wyrównaniu terenu.

Prace sprowadzają się do wymiany gruntu oraz wykonaniu nasypu w części płyty fundamentowej. W kolejnym etapie rozłożone zostaną elementy brzegowe (systemowe elementy izolacyjne Legalett) - będące zarazem wytyczeniem obrysu płyty fundamentowej oraz szalunkiem zewnętrznym dla zbrojenia i betonu.W dalszej kolejności wykonane zostaną przepusty kanalizacyjne oraz inne przepusty w płycie i wykonanie pełnej izolacji od gruntu, następnie rozłożone zostaną solidne elementy zbrojeniowe. Legalett wykorzystuje jedynie masywne elementy stalowe (siatki zgrzewane, pręty itp.) nie stosujemy tzw. zbrojenia rozproszonego. Końcowym etapem jest zalanie całości betonem wraz umiejętnym zagęszczeniem mieszanki. Po wstępnym związaniu betonu wykonamy bardzo dokładne zatarcie powierzchni - jest to o tyle istotne, że warstwa końcowa w płytach Legalett jest ostateczną warstwą "posadzkową" na którą kładzie się bezpośrednio podłogę (panele drewniane, parkiet, terakotę).

Generalnym wykonawcą domu będzie firma Krelbud Rumia. Wykonanie fundamentu płytowego pod ww dom jest już kolejną realizacją  wykonaną dla i we współpracy z firmą Krelbud Rumia www.krelbud.com.pl

Źródło: LEGALETT Polska

Więcej

 

Fundament płytowy LEGALETT pod "bliźniakiem" w Mechelinkach

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett
Zobacz produkty: