Aktualności

KALDEWEI XETIS finalistą konkursu Dobry Wzór 2013

23.10.2013

Powierzchnia prysznicowa XETIS  firmy KALDEWEI została zakwalifikowana do grupy finalistów dwudziestej, jubileuszowej edycji konkursu Dobry Wzór na najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Emaliowana powierzchnia prysznicowa KALDEWEI XETIS znalazła się w gronie finalistów kategorii „Sfera domu”. Eksperci docenili walory wizualne, użytkowe jak i  materiałowe nowego produktu marki KALDEWEI. Nowe rozwiązanie systemowe XETIS opracowane przez  Kaldewei Design Center zostało wprowadzone na rynek w 2012 roku.

Emaliowana powierzchna prysznicowa z odpływem ukrytym w ścianie to rozwiązanie, które rewolucjonizuje architekturę nowoczesnej łazienki. XETIS jest wykonany z ekskluzywnej stali emaliowanej KALDEWEI. Ukryte w ścianie, za ładną osłoną, techniczne elementy odpływu nie zakłócają minimalistycznego wzornictwa produktu.

Niezwykła, oszczędna forma oraz możliwość aranżacji obszaru prysznica w płaszczyźnie podłogi otwierają przed projektantami nowe możliwości i potwierdzają, że marka KALDEWEI jest pionierem i  ikoną stylu w dziedzinie architektury łazienkowej. Powierzchnia prysznicowa XETIS oferowana jest w 13 różnych rozmiarach: poczynając od klasycznego, kwadratowego wariantu o wielkości 90x90 cm, przez model o wymiarach 120x120 cm aż po prostokątną wersję XXL o wymiarach 100x180 cm.

XETIS jest dostępny nie tylko w kolorze białym, ale także w 12  ekskluzywnych matowych barwach z kolekcji Coordinated Colours. Bogata kolorystyka powierzchni prysznicowej XETIS wykonanej ze stali emaliowanej KALDEWEI gwarantuje możliwość harmonijnego łączenia strefy prysznicowej z powierzchniami z naturalnych materiałów takich jak drewno czy kamień. Dodatkowym elementem dedykowanym kolekcji kolorystycznej Coordinated Colours  jest  niemal niewidoczne wykończenie przeciwpoślizgowe nowej generacji o nazwie  SECURE PLUS.

Jest to unikalna kombinacja bezpieczeństwa i stylu, a  jednolita powierzchnia zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas korzystania z prysznica. KALDEWEI XETIS finalistą konkursu Dobry Wzór 2013! Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono 190 produktów i usług. Eksperci Instytutu Wzornictwa Przemysłowego dopuścili do finału 98 produktów i usług, które konkurować będą w siedmiu kategoriach:  dom, praca, sfera publiczna, usługi, nowe technologie, grafika użytkowa i opakowania, nowe materiały.

W ostatnim etapie konkursu, 24 października 2013 roku, międzynarodowe jury wyłoni laureatów i przyzna nagrody Dobry Wzór 2013 w każdej z kategorii. Finaliści zostaną zaprezentowani w Instytucie  Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 5/7 na pokonkursowej wystawie Dobry Wzór 2013. Wystawa wszystkich nagrodzonych produktów i usług potrwa od 25 października do 8 grudnia 2013.

Źródło:  KALDEWEI

Więcej

Firma powiązana:

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.

Telefon 22 720 16 03
www.kaldewei.pl
poczta@kaldewei.pl

KALDEWEI Polska Spółka z o.o.