Aktualności

Salonowe inspiracje

22.10.2013

Urządzanie mieszkania to niełatwe, ale pasjonujące zajęcie, dlatego chociaż możemy skorzystać z porady projektanta wnętrz najczęściej zajmujemy się tym sami. Dla inspiracji pokażemy kilka rozwiązań salonów umeblowanych meblami z jednorodnych stylistycznie kolekcji nowoczesnych oraz wybrane  rodzaje mebli, które mogą urozmaicić już istniejące aranżacje.

Tak właśnie prezentuje się Bonita, czyli kolekcja mebli do salonu inspirowana stylem lat 60. Prostota lekkich form modułowych została tutaj przełamana oryginalną biżuterią meblową -  srebrne uchwyty z diamentowym akcentem ładnie korespondują z bielą gładkich frontów szafek, witryn i kredensu.

Podświetlane, przeszklone wnętrza szafek jeszcze lepiej eksponują swoją zawartość, a ozdobne koronkowe nóżki nadają bryłom swoistego wdzięku. Na uwagę zasługuje dwubarwna kolorystyka kolekcji – do białych frontów niezwykle pasuje naturalna okleina dębowa w ciepłym kolorze: orzech antyczny.

Meblem wartym polecenia jest ciekawa kompozycja szafki-barku z regałem, który niejako obejmuje szafkę swym ramieniem tworząc funkcjonalną i atrakcyjną wzorniczo całość.

Kolejna aranżacja jest wyrazem nowoczesnych trendów we wzornictwie. Na przykładzie kolekcji ArtModulo podpowiadamy co jest teraz modne! Na topie są gładkie, błyszczące powierzchnie, interesujące zestawienia materiałowe: szkło, tkanina obiciowa, skóra ekologiczna oraz intensywne, nasycone barwy – tutaj ożywia wnętrze piękny odcień czereśni.

Jeśli dodamy do tego takie designerskie rozwiązanie jak w komodzie, w której każdy bok licuje z frontem, a po naciśnięciu frontu szuflady, dzięki mechanizmowi push open wysuwa się ona w całości, łącznie z bokami otrzymamy przepis na modnie urządzone mieszkanie w  nowoczesnym stylu.

Meblem, który z pewnością znajdzie zastosowanie nie tylko w tym salonie jest regał, który może być zarówno częścią rozbudowanego zestawu RTV, jak również wolnostojącym elementem. Regał, w tym ostatnim wariancie, pomoże nie tylko uporządkować drobiazgi, ale także przestrzeń np. wydzielając w salonie miejsce do pracy.

Dla zwolenników nieprzemijającej klasyki mamy coś specjalnego – kolekcję Corino wykonaną z drewna dębowego i naturalnej okleiny dębowej. Szlachetny materiał, współczesne wzornictwo i solidne rzemiosło są nieodmiennie cechami dobrego stylu. Dobrze zaprojektowanym formom towarzyszą szkło i tkanina obiciowa, ponadto doskonałym podkreśleniem walorów estetycznych mebli jest również światło LED, które w dyskretny sposób oświetla wnętrza szafek, komód, barków i witryn.

Zwróciliśmy uwagę na panel TV z drzwiami przesuwnymi. To interesujący rodzaj szafki, która w zależności od pory dnia i aktywności mieszkańców przeobrazi salon w salkę telewizyjną lub elegancką przestrzeń gotową na przyjęcie gości. W taki sposób można urządzić salon meblami Flamenco.

A wszystko za sprawą skojarzeń z andaluzyjskim tańcem pełnym ekspresji i pasji. Podobny taniec kolorów: głębokiej czerni frontów, ciepłego odcienia palisandrowych aplikacji i akcentów czerwieni, a także dynamicznych kształtów udało się uchwycić projektantom tej nowoczesnej kolekcji.

Flamenco to meble na wysoki połysk, dosłownie pełne blasku i wytwornej elegancji, a przy tym jak przystało na rozwiązania modułowe - wygodne w aranżacji i funkcjonalne.

Spośród różnorodnych brył prezentujemy dwudrzwiową przeszkloną witrynę z półkami, której drzwi otwierają się na dotyk. Jej pojemne wnętrze rozświetlają refleksy czerwonego światła LED, a dekoracyjna aplikacja z pięknym wzorem usłojenia jest efektownym dopełnieniem całości.

Źródło: Mebin

Więcej

Firma powiązana:

Mebin Import - Export

Telefon 44 682 11 95, 44 682 08 24
www.mebin.pl
mebin@mebin.pl

Mebin Import - Export