Aktualności

ARISTAGE - technologia innowacyjna

18.10.2013

Klimatyzowanie obiektów za pomocą układów VRF (układy z bezpośrednim odparowaniem, ze zmiennym przepływem czynnika) zdobywa coraz więcej zwolenników. Ostatnie lata wskazują na intensywny wzrost takich realizacji zarówno w małych obiektach (pensjonaty, rezydencje, domy),  jak i dużych (biurowce, budynki użyteczności publicznej). Źródło tego niekwestionowanego sukcesu to głównie dynamiczny rozwój technologiczny tych urządzeń.

Koncern FUJITSU  od wielu lat jest czołowym dostawcą systemów VRF na polskim rynku*, a system o nazwie AIRSTAGE jest nieustannie rozwijany na wszystkich płaszczyznach: komfortu użytkowania, niezawodności działania, rzetelności doborowej oraz energooszczędności. W ostatnim okresie FUJITSU przedstawiło kilka nowych innowacyjnych rozwiązań.

Całkowicie nową wersję systemu AIRSTAGE z odzyskiem ciepła VR-II. W systemie tym zastosowano szereg innowacji m.in. dwusekcyjny wymiennik jednostki zewnętrznej regulowany dwoma zaworami i zasilające je pojedyncze sprężarki inverterowe twinrotary. W przypadku zespołu jednostek zewnętrznych i częściowych obciążeń nie występuje już sekwencyjne załączanie się sprężarek, a w to miejsce zastosowano pracę ze zredukowaną mocą.

Takie rozwiązanie skutkuje optymalnym dopasowaniem wydajności sprężarki i skraplacza w każdych warunkach obciążenia i z rosnącym wskaźnikiem efektywności, wraz ze zmniejszającym się obciążeniem. Ten sposób regulacji jest spowodowany faktem, że systemy klimatyzacyjne pracują największą część czasu przy niepłonnych obciążeniach (ponad 95% czasu z wydajnością mniejszą niż nominalna) i te obciążenia są najbardziej znaczące dla energochłonności systemów.

Źródło:  KLIMA-THERM

Więcej

Firma powiązana:

Klima-Therm

Telefon 22 517 36 00
www.klima-therm.pl
handlowy@klima-therm.pl

Klima-Therm