Aktualności

Siemens – nowe spojrzenie na zabudowane AGD

18.10.2013

„Wyręczyć ludzi w codziennych obowiązkach” – myśl Wernera von Siemensa, założyciela firmy, nadal stanowi najważniejszy czynnik w projektowaniu i produkcji sprzętu AGD tej marki. Inteligentne urządzenia do zabudowy sprawiają, że obowiązki domowe stają się prawdziwą przyjemnością, generując maksymalną wydajność i wielowymiarowe oszczędności.

27 – tyle wyróżnień reddot za najwyższe standardy wzornicze otrzymała marka Siemens jedynie w 2012 roku. Niepowtarzalny i ponadczasowy design doceniają nie tylko specjaliści tej dziedziny, ale przede wszystkim klienci. Nowatorski wygląd urządzeń AGD i idąca z nim w parze najwyższa technologia, podkreślają wyjątkowość sprzętu marki Siemens, który nadaje charakteru każdej kuchni.

Szeroka gama sprzętów do zabudowy obejmuje piekarniki, płyty grzewcze, okapy, chłodziarko-zamrażarki, zmywarki, ekspresy do kawy, jak również pralki. W każdym z urządzeń zastosowane zostały rozwiązania oparte na systemach sensorowych, tworzących technologię iSensoric. Ich praca zbliżona jest do funkcjonowania ludzkich zmysłów. Elektroniczne „oczy i uszy”, a więc czujniki odpowiedzialne za dostarczenie do „mózgu” urządzenia dokładnych informacji, natychmiast aktywują jej pożądane działanie. Opracowane przez markę Siemens czujniki mają za zadanie kontrolować cykl pracy AGD, pozyskując w ten sposób maksymalną wydajność i komfort użytkowania.


Słowem, które najlepiej opisuje działanie i efekty sprzętu do zabudowy marki Siemens jest – inteligentne. Dopasowane do potrzeb urządzenia, nie tylko oferują dużą swobodę w tworzeniu dowolnych kombinacji aranżacyjnych, ale przede wszystkim zmieniają kuchnię w nowatorskie centrum dowodzenia na miarę XXI wieku. Spełniające najwyższe wymagania chłodziarki przy pomocy sterowania freshSense, rejestrują każdą zmianę temperatury i utrzymują ją na właściwym poziomie. Efektywność chłodzenia zwiększa także specjalna komora świeżości vitaFresh, w której ryby, mięso, warzywa i owoce pozostaną świeże do 3 razy dłużej. O blask lśniących i nieskazitelnie czystych talerzy zadba zmywarka marki Siemens, wyróżniająca się nagradzaną wielokrotnie innowacją w postaci Turbosuszenia Zeolith®.

System ten wykorzystuje minerał zeolit, który wchłania wilgoć w czasie suszenia, w wyniku czego wytwarza się energia cieplna, wydzielana do wnętrza zmywarki. Dzięki temu zmywarki Siemens osiągają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++. Na uwagę zasługuje również funkcja varioSpeed Plus, skracająca czas mycia nawet do 66%, przy jednoczesnym zachowaniu perfekcyjnego efektu czystych naczyń. Inteligentne systemy wyróżniają także sprzęt do gotowania. Za najważniejsze należy uznać sensory smażenia płyt grzewczych, które utrzymują odpowiedni poziom temperatury przygotowywanej potrawy, skutecznie zapobiegając jej przypaleniu.

Pieczenie na trzech poziomach piekarnika, z gwarancją uzyskania zawsze najlepszych wypieków, to „zasługa” Termo-obiegu 3D Plus. Funkcję tę uzupełnia blisko 70 programów automatycznych, będących odpowiedzią na najbardziej kreatywne pomysły kulinarne. Niezawodna wentylacja to zadanie, w którym „ekspertami” są okapy marki Siemens. Opatentowany filtr szczelinowy pochłania znacznie więcej tłuszczu, a o jego łatwą wymianę dba nowy system mocowania pokrywy urządzenia. Działające w obiegu zamkniętym lub otwartym, usatysfakcjonują najbardziej wymagających użytkowników, dla których ważna jest funkcjonalność, jak również ponadczasowy wygląd urządzenia.

Źródło: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Więcej