Aktualności

Schneider Electric przedstawia Poradnik Projektanta i Architekta KNXecoBMS

16.10.2013

Firma Schneider Electric, globalny specjalista w zakresie zarządzania energią elektryczną, opracowała specjalny poradnik, stanowiący pomoc przy projektowaniu i planowaniu instalacji w technologii KNX.

KNX to ogólnoświatowy standard, do którego stosuje się już ponad 200 producentów aparatury elektronicznej, urządzeń HVAC, AC i AGD. Łącznie na rynku dostępnych jest 2500 urządzeń opatrzonych specjalnym znakiem KNX, przyznawanym przez organizację KONNEX.

System KNX może zarządzać instalacjami oświetlenia, zaciemniania okien (żaluzjami, roletami, wertikalami), instalacjami HVAC (grzania/chłodzenia/wentylacji), multiroomami oraz systemami domofonowymi. Instalacja KNX po długich latach funkcjonowania może zostać w każdej chwili rozbudowana a urządzenia starszej generacji bez przeszkód mogą współpracować z najnowszymi lub zostać nimi zastąpione.

Bardzo ważnym elementem przy realizacji instalacji KNX jest przygotowanie projektu. Poradnik przygotowany przez specjalistów Schneider Electric ma pomóc właśnie na tym etapie. Daje on kompleksową wiedzę na temat projektowania instalacji w technologii KNX. W treści poradnika znaleźć można m.in. przydatne i dobrze opisane schematy połączeń, przegląd produktów KNX, rzuty i widoki pomieszczeń.

Dodatkowo firma Schneider Electric przygotowała nakładkę ACAD, w znacznym stopniu usprawniającą rysowanie projektów. W nakładce znajduje się dodatkowo szeroka gama obudów i aparatury modułowej z oferty Schneider Electric, co pozwala na kompleksowe wykonanie projektu instalacji elektrycznej opartej na technologii KNX. Zaznaczając obszar urządzeń na schemacie jest również możliwość uzyskania automatycznego zestawienia i wyceny urządzeń w pliku Excel.

Wszystkie zastosowane w poradniku symbole i schematy pochodzą z nakładki ACAD dostępnej na stronie internetowej www.schneider-electric.com. Poradnik w formie pliku PDF można  pobrać ze strony www.schneider-electric.com. Jeśli ktoś jest zainteresowany wersją drukowaną proszę przesłać maila na adres: artur.ogorzalek@schneider-electric.com.

Źródło: Schneider-Electric Polska Sp. z o.o.

Więcej

 

Firma powiązana:

Schneider Electric

Telefon 22 511 84 64, 801 171 500, 22 511 84 64
www.schneider-electric.com, www.designdladomu.pl
poland.helpdesk@schneider-electric.com

Schneider Electric