Aktualności

Prysznic bez brodzika w łazience remontowanej

14.10.2013

Prysznic z odpływem na poziomie posadzki to jeden z najpopularniejszych trendów w nowoczesnych łazienkach. Takie rozwiązanie jest nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale również niezwykle praktyczne i higieniczne. Realizacja tego rodzaju projektów do tej pory często nie była jednak możliwa w istniejącej już łazience. Viega znalazła wyjście z tej sytuacji! Specjalne odpływy z serii Advantix mają niewielką wysokość montażową, co pozwala instalować je nawet w podłogach o bardzo niskiej konstrukcji.

Viega to jeden ze światowych liderów w zakresie techniki odprowadzania wody. W swojej bogatej ofercie firma ma również produkty zaprojektowane specjalnie do pomieszczeń remontowanych.

Dzięki bardzo niskiej wysokości zabudowy – od 62 do 67 mm – są one idealne w przypadku renowacji łazienki. Teraz nie ma już żadnego powodu by rezygnować z prysznica bez brodzika!

Superpłaskie odpływy mogą być łączone z odwodnieniami liniowymi Advantix i Advantix Basic, a także z wersjami narożnymi. Pasują zarówno do kwadratowych, jak i okrągłych rusztów firmy Viega. Odpływ liniowy Advantix Basic jest dostępny w wersji do montażu przy ścianie lub w dowolnym miejscu łazienki, w długościach: 750, 800, 900, 1000 i 1200mm.

Odpływy punktowe mają wysokość zabudowy zaledwie 62 mm! W przypadku modeli narożnych jest to 66 mm, a odwodnień liniowych – 67 mm. Pomimo tak płaskiej konstrukcji wszystkie odpływy zachowują wysoką wydajność: od 0,4 do 0,5 l/s.

Po zamontowaniu odpływu na zewnątrz widoczny jest jedynie elegancki ruszt, idealnie zlicowany z powierzchnią posadzki. Oferta firmy Viega obejmuje szeroki wybór stylizowanych rusztów wykonanych ze stali nierdzewnej lub bezpiecznego szkła.

Unikalny design tych produktów został wyróżniony licznymi prestiżowymi nagrodami, takimi jak reddot design award, iF product design award, czy DESIGNPREIS.

Wysokość zamknięcia wodnego wynosząca 25 mm, gwarantuje skuteczną ochronę przed nieprzyjemnymi zapachami. Specjalna konstrukcja syfonu eliminuje również ryzyko zasysania zwrotnego. Wszystkie odpływy są samoczyszczące. Zaprojektowano je w taki sposób, że odpływająca woda zabiera ze sobą wszystkie zanieczyszczenia, a nawet włosy.

O czym pamiętać przy montażu? Projektując prysznic z odpływem na poziomie posadzki musimy pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu optymalnej wydajności odwodnienia (zwłaszcza w przypadku deszczownic) oraz o zachowaniu właściwego spadku, zarówno rury odpływowej, jak i podłogi. Płytki należy zawsze układać w kierunku do kratki lub rusztu.

Prysznic bez brodzika w łazience remontowanej – kolejna kluczowa kwestia to uszczelnienie odpływu, które zagwarantuje nam bezproblemową eksploatację przez wiele lat. Viega stosuje tutaj podwójne zabezpieczenie. Pierwsze stanowi zakotwienie odpływu w jastrychu za pomocą specjalnego kołnierza. Drugim jest mata uszczelniająca, która dodatkowo chroni strefę przejściową. Mata ta jest montowana bezpośrednio w warstwie uszczelnienia.

Źródło: Viega

Więcej

Firma powiązana:

Viega Sp. z o.o.

Telefon 58 66 24 999
www.viega.pl
info@viega.pl

Viega Sp. z o.o.