Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

CARBON – extremalnie odporny system ociepleń

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-10-04

Jedyny na rynku zbrojony włóknem węglowym system ociepleń Carbon, wytycza nowe standardy wytrzymałości i estetyki fasad. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i najwyższej jakości materiałów, wyróżnia go niespotykana wcześniej trwałość oraz kolorystyka elewacji w tym możliwość stosowania ciemnych i bardzo ciemnych kolorów.

System Carbon został stworzony z myślą o kompleksowym zabezpieczeniu elewacji przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi. Dzięki zawartości włókna węglowego wytrzymuje nawet 10-krotnie większe obciążenia niż dotychczas znane na rynku rozwiązania. System wykonany z produktów Carbon tworzy więc swoistego rodzaju kamizelkę kuloodporną, trudną do przebicia i extremalnie wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne i termiczne.

Podstawą systemu są innowacyjne, zbrojone włóknem węglowym, dyspersyjne masy szpachlowe do wykonywania niezwykle odpornych warstw zbrojonych, to one zapewniają odporność systemu na uderzenia nawet ≥ 50 J (dżuli): CarbonSpachtel to jednoskładnikowa masa szpachlowa do wykonywania warstwy zbrojonej na styropianie; CarboNit to dwuskładnikowa, extremalnie odporna masa szpachlowa do wykonywania warstw zbrojonych w układzie z wełną mineralną lub styropianem. Warstwa wierzchnia systemu, będąca jednocześnie warstwą dekoracyjną i ochronną to innowacyjne, wzmocnione włóknem węglowym tynki CarboPor o fakturze „baranka”.

Tynki CarboPor charakteryzują się wyjątkowo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, niską wodochłonnością, działaniem fotokatalitycznym oraz efektem perlenia. Uzupełnieniem systemu są najwyższej jakości farby silikonowe CarboSol charakteryzujące się podobnie jak tynki, wyjątkowo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, niską wodochłonnością, działaniem fotokatalitycznym oraz efektem perlenia. Farby mogą być stosowane w systemie Carbon jako dodatkowa warstwa ochronna lub dzięki swoim właściwościom mogą być stosowane w innych systemach ociepleń, w obiektach zabytkowych, na tynkach wapiennych i systemach renowacji fasad.

Źródło: Caparol

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny