Aktualności

CARBON – extremalnie odporny system ociepleń

04.10.2013

Jedyny na rynku zbrojony włóknem węglowym system ociepleń Carbon, wytycza nowe standardy wytrzymałości i estetyki fasad. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii i najwyższej jakości materiałów, wyróżnia go niespotykana wcześniej trwałość oraz kolorystyka elewacji w tym możliwość stosowania ciemnych i bardzo ciemnych kolorów.

System Carbon został stworzony z myślą o kompleksowym zabezpieczeniu elewacji przed uszkodzeniami mechanicznymi i termicznymi. Dzięki zawartości włókna węglowego wytrzymuje nawet 10-krotnie większe obciążenia niż dotychczas znane na rynku rozwiązania. System wykonany z produktów Carbon tworzy więc swoistego rodzaju kamizelkę kuloodporną, trudną do przebicia i extremalnie wytrzymałą na uszkodzenia mechaniczne i termiczne.

Podstawą systemu są innowacyjne, zbrojone włóknem węglowym, dyspersyjne masy szpachlowe do wykonywania niezwykle odpornych warstw zbrojonych, to one zapewniają odporność systemu na uderzenia nawet ≥ 50 J (dżuli): CarbonSpachtel to jednoskładnikowa masa szpachlowa do wykonywania warstwy zbrojonej na styropianie; CarboNit to dwuskładnikowa, extremalnie odporna masa szpachlowa do wykonywania warstw zbrojonych w układzie z wełną mineralną lub styropianem. Warstwa wierzchnia systemu, będąca jednocześnie warstwą dekoracyjną i ochronną to innowacyjne, wzmocnione włóknem węglowym tynki CarboPor o fakturze „baranka”.

Tynki CarboPor charakteryzują się wyjątkowo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, niską wodochłonnością, działaniem fotokatalitycznym oraz efektem perlenia. Uzupełnieniem systemu są najwyższej jakości farby silikonowe CarboSol charakteryzujące się podobnie jak tynki, wyjątkowo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, niską wodochłonnością, działaniem fotokatalitycznym oraz efektem perlenia. Farby mogą być stosowane w systemie Carbon jako dodatkowa warstwa ochronna lub dzięki swoim właściwościom mogą być stosowane w innych systemach ociepleń, w obiektach zabytkowych, na tynkach wapiennych i systemach renowacji fasad.

Źródło: Caparol

Więcej

CARBON – extremalnie odporny system ociepleń
Zobacz produkty: