Aktualności

Synergia słowa i obrazu, czyli ATLAS na FESTIWALU KOMIKSU

01.10.2013

W dniach 4-6 października Atlas Arena zamieni się w mekkę koneserów i pasjonatów komiksu, gier wideo i kultowych retro-komputerów, a to za sprawą 24. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi.

Po raz trzeci sponsorem imprezy, odwiedzanej przez tysiące miłośników sztuki komiksowej, jest Grupa Atlas. Odwiedzający Festiwal Komiksu znajdą wśród stoisk wystawienniczych "Strefę Atlasa". Goście będą mogli wykonać wspólne zdjęcie z SuperAtlasem, komiksowym superbohaterem-wykonawcą, który razem z "Henrykiem Glazurnikiem" służy radą tynkarzom, malarzom i glazurnikom na łamach firmowego magazynu "Atlas Fachowca". Nie zabraknie również nawiązania do tegorocznej kampanii łódzkiego producenta - kosmicznych fachowców. Przybyłych do Atlas Areny pasjonatów komiksu powitają dwa kosmiczne skafandry stworzone na potrzeby produkcji reklamy. Specjalne atrakcje Atlas przygotował dla dzieci, które będą mogły spędzić czas kolorując komiksy z Atlasowym bocianem i biorąc udział w warsztatach i konkursach z nagrodami.

- Atlas wspiera fachowców, ale nie ograniczamy się do branży budowlanej. Wspieramy profesjonalistów i pasjonatów sportu i tak samo też czynimy w świecie kultury i sztuki – mówi Jacek Michalak, wiceprezes firmy Atlas. – Sztuka współczesna i literatura mogą mieć wiele obliczy. Jednym z nich jest komiks, synergia słowa i obrazu, połączenie skondensowanej treści, esencji przekazu werbalnego z grafiką, niejednokrotnie wyróżniającą się oryginalnością kreski rysowniczej, kolorystyką czy symboliką. Komiksy mogą być formą rozrywki, ale niosą również bardzo dużą wartość edukacyjną, na przykład opowiadając o wydarzeniach z naszej historii  – dodaje.

Atlas od lat angażuje się w działania wspierające kulturę i sztukę. W Łodzi działa istniejący od 2003 r. Atlas Sztuki, uznany przez tygodnik "Polityka” za najlepszą prywatną galerię w Polsce. Pod patronatem największego polskiego producenta materiałów chemii budowlanej odbyły się m.in. koncert Jana Lisieckiego "Teraz Polska!" oraz Rubinstein Piano Festival 2013 w Filharmonii Łódzkiej. Atlas wspomógł wydanie albumu Elżbiety Towarnickiej, światowej sławy śpiewaczki operowej i udzielił wsparcia publikacji bajki Waldemara Wolańskiego "O żabce, co nie została królewną" oraz wystawieniu jej adaptacji na deskach łódzkiego Teatru Lalek Arlekin.

Źródło: GRUPA ATLAS

Więcej

 

Firma powiązana:

Grupa Atlas

Telefon bezpłatna infolinia: 800 168 083
www.atlas.com.pl
atlas@atlas.com.pl

Grupa Atlas