Aktualności

Prezes Fibar Group wśród wizjonerów polskiego biznesu

30.09.2013

Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group, znalazł się w gronie laureatów konkursu "Wizjoner 2013" organizowanego przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Nazwiska wszystkich zwycięzców ogłoszono w piątek, podczas uroczystości, która odbyła się w ramach Europejskiego Forum Nowych Idei w Sopocie.

"Dziennik Gazeta Prawna" tytułem "Wizjonera" honoruje właścicieli firm i menadżerów, którzy wyróżniają się wizją, determinacją i odwagą, wdrażają wielkie projekty mimo niesprzyjającego otoczenia rynkowego i którzy dzięki swojemu uporowi i determinacji potrafili podnieść wartość firmy. Oceny kandydatur zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu dokonała specjalnie powołana w tym celu kapituła złożona z autorytetów świata ekonomii i biznesu w składzie: Henryka Bochniarz, Rafał Brzoska, Marek Czeredys, Bogusław Grabowski, Andrzej Mochoń, Andrzej Nartowski, Ryszard Petru oraz Wojciech Włodarczyk.

Jednym z "Wizjonerów 2013" został Maciej Fiedler, prezes zarządu Fibar Group. – To bardzo ważne wyróżnienie i zaszczyt nie tylko dla mnie, ale dla całej firmy. Cieszę się, że nasza determinacja i odwaga zostały docenione.

- Postawiliśmy sobie poprzeczkę wysoko i udowodniliśmy, że myśląc poza schematami można stworzyć innowacyjny produkt, który będzie wyznaczał trendy nie tylko w kraju, ale i za granicą – komentuje Maciej Fiedler.

Firma Fibar Group jest producentem bezprzewodowego systemu inteligencji budynkowej FIBARO. Dostarcza na rynek rozwiązanie umożliwiające zarządzanie pracą większości elektronicznych sprzętów i domowych instalacji za pomocą komputera, smartfona lub tabletu. Dzięki FIBARO można nie tylko sterować sprzętami, ale też tworzyć całe sekwencje działań, które są przez nie wykonywane nie tylko na naszą komendę, ale też automatycznie – na przykład w reakcji na zmianę warunków zewnętrznych.

- Nie osiadamy na laurach. W minionym tygodniu podczas targów CEDIA EXPO w Denver oficjalnie zainaugurowaliśmy sprzedaż naszego systemu w USA – to już 55. rynek, na którym jesteśmy obecni. Dystrybucja w Stanach Zjednoczonych to dla nas duże osiągnięcie, ale i wyzwanie - mówi Maciej Fiedler. - Cały czas pracujemy także nad rozszerzaniem funkcjonalności naszego systemu i nowymi produktami, które zaprezentujemy już wkrótce - dodaje.

Pozostałymi "Wizjonerami 2013" zostali: Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Bank Polski), Jarosław Augustyniak (prezes zarządu Idea Bank), Piotr Wojciechowski (prezes zarządu WB Electronics), Adam Bartosiewicz (wiceprezes zarządu ds. rozwoju WB Electronics) oraz dr n. med. Robert Starzec (dyrektor Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych). W ramach konkursu przyznano również nagrodę w kategorii "Eurowizjoner". Otrzymał ją sir Richard Branson, założyciel Virgin Group.

Źródło: Fibar Group

Więcej

 

Firma powiązana:

Fibar Group

www.fibaro.com

Fibar Group