Aktualności

Remmers zdobywa europejską nagrodę

27.09.2013

W minionym miesiącu Europejskie Towarzystwo Logistyczne (ELA) przyznało „European Award for Logistics Excellence“. Nagrodzona została „koncepcja całodobowej logistyki“ firmy Remmers Baustofftechnik GmbH z Löningen.

Europejskie Towarzystwo Logistyczne [European Logistics Association - ELA] wręczyło tę nagrodę 5. czerwca 2013 w Brukseli. W rundzie finałowej Remmers ze swoją wyjątkową koncepcją wyprzedził sześciu współzawodników. Remmers to średniej wielkości przedsiębiorstwo rodzinne, zatrudniające łącznie około 1.400 pracowników w ponad 40 krajach, w których – licząc łącznie – bezpośrednio zaopatrywanych jest około 50.000 klientów: od małych zakładów rzemieślniczych po hurtownie materiałów budowlanych. Mając na względzie silny wzrost zapotrzebowania oraz wymagań klientów management zdecydował w 2009 roku, że logistyka stanie sie jedną z głównych specjalności firmy.

Oczywiście to produkty i ich systemy są podstawą naszej działalności. Myślę jednak, że także obszary usługowe, do których zalicza się szczególnie właśnie logistyka transportu, stanowią główne obszary naszych kompetencji." – mówi Dirk Sieverding, rzecznik Zarządu Remmers AG. Wszelkie procesy, od pozyskiwania surowców poprzez logistykę produkcyjną i magazynowanie aż po logistykę dystrybucyjną zostały gruntownie zoptymalizowane. W rezultacie powstała koncepcja logistyczna, zapewniająca dostarczenie materiałów wyprodukowanych na indywidualne zamówienie w ciągu 24 godzin, niezależnie od miejsca dostawy. Od 2012 roku zasada ta jest niezawodnie realizowana. Gruntowna optymalizacja wszystkich ogniw w łańcuchu wartości dodanej.

Wszelkie procesy w nowej, zintegrowanej koncepcji logistycznej poddano optymalizacji, z nastawieniem na przyszły wzrost ilościowy. Podstawę stanowiła koncepcja struktury zakładu, sporządzona przez specjalizującą się w dziedzinie kształtowania i sterowania łańcuchami wartości dodanej firma ROI Management Consulting AG z Monachium. Obecnie Remmers może wskazywać na najnowocześniejsze rozwiązania we wszystkich zakresach: poprawiona struktura magazynowa obejmuje nowy europejski magazyn centralny oraz trzy strategicznie zlokalizowane magazyny regionalne.

Już na samym początku przeanalizowano zapotrzebowanie na powierzchnię i dopasowano stany magazynowe do zapotrzebowania rynków regionalnych. Bieżące monitorowanie stanów pozwala uniknąć wąskich gardeł w dostawach oraz przetrzymywania przestarzałych produktów. „Dzięki centralizacji sieci logistycznej uzyskujemy więcej czasu na dystrybucję. Inwestujemy go w opiekę nad klientem, a co za tym idzie - w rozwój firmy Remmers.“ - tak opisuje zależności Klaus Boog, Dyrektor Zarządzający Remmers Baustofftechnik.

Doskonałą koncepcję logistyczną wieńczy centralny system zarządzania towarem, który zapewnia przejrzystość stanów magazynowych i umożliwia śledzenie szarż w zasięgu ogólnoeuropejskim, produkcję indywidualnych ("klienckich") kolorów, modułowy system opakowań jak również ścisłą współpracę z wybranymi spedytorami. Remmers zdobywa europejską nagrodę!

Źródło: Remmers

Więcej

Firma powiązana:

Remmers

Telefon 61 816 81 00
www.remmers.pl
budowle@remmers.pl

Remmers