Aktualności

Co na ściany w tym sezonie? Nowe spojrzenie na korek

26.09.2013

Sezon remontowo-budowlany w pełni, dlatego dla tych, którzy nie zaplanowali jeszcze prac wykończeniowych podpowiadamy wybór modnych okładzin z korka.

Osoby pamiętające korkowe płytki sprzed lat będą pozytywnie zaskoczone metamorfozą tego naturalnego materiału – zarówno jego jakością, łatwością układania, jak i bogactwem wzorów, kolorów i faktur. Obecnie w sprzedaży dostępne są płytki z naturalnym fornirem, barwionym tłem, jak również barwione w całości.

Ten naturalny materiał pozyskiwany z drzew dębu korkowego bez ich uszkadzania jest niezwykle przyjazny człowiekowi: przyjemny w dotyku i ciepły – stwarza w pomieszczeniu miły, sprzyjający odpoczynkowi nastrój.

Zdrowy - odporny na wilgoć, pozwala zachować optymalną temperaturę i mikroklimat we wnętrzu. Działa również jako izolator termiczny i akustyczny - ściany nim wyłożone skutecznie tłumią hałasy. Ponadto nie przyciąga kurzu, dzięki czemu jest odpowiedni dla alergików. Korek jest łatwy w pielęgnacji – wymaga jedynie odkurzania i przecierania od czasu do czasu wilgotną szmatką i łatwy do samodzielnego montażu.

Korkowe płytki możemy ułożyć samodzielnie stosując się do kilku prostych zaleceń. Najpierw przygotowujemy podłoże – powierzchnia ściany musi być równa i sucha. Usuwamy stare powłoki malarskie i wyrównujemy szpachlówką rysy i ubytki.

W czasie tych prac korek i klej powinny się aklimatyzować przez 24 godziny w pomieszczeniu o temperaturze nie niższej niż 15°C (idealna temperatura do układania to 18°C). Następnie rozpoczynamy klejenie nakładając pędzlem lub wałkiem welurowym cienką, równomierną warstwę kleju, dwustronnie – na podłoże i wewnętrzną warstwę płytki.

Zalecamy użycie kleju dyspersyjnego, wodnego, ponieważ nie zawiera rozpuszczalnika i jest ekologiczny. Po nałożeniu kleju na ścianę należy odczekać co najmniej 30 minut do wyschnięcia podłoża i następnie można układać uprzednio powleczone klejem i przeschnięte płytki (czas schnięcia to około 60-90 minut) dociskając je równomiernie gumowym młotkiem i gotowe! Dla nieprzekonanych do wyboru korkowych okładzin podamy jeszcze jeden argument – korkowy design zachwyca różnorodnością wzorów, kolorów i faktur.

Na zdjęciach prezentujemy przykładowe rozwiązania aranżacji ściennych, w których wykorzystano płytki z kolekcji marek Wicanders i Muratto. Mamy do wyboru niezwykle interesujące, w klasycznych, naturalnych beżach i brązach płytki z kolekcji Hawai Natural, Hawai White, czy Stone Art Oyster, ale także zachwycające odcieniami błękitu i szarości, aż po biel okładziny z kolekcji Hawai Platinium czy Fiord Exclusive.

Co na ściany w tym sezonie? Dla odważnych coś specjalnego – efektowna ściana w czerwieni z najnowszej kolekcji New Dekwall marki Muratto lub oryginalne organiczne wzory z kolekcji Organic Blocks. Te ostatnie są świetnym przykładem nowego spojrzenia na korek – płytki nawiązujące do form spotykanych w naturze: plastra miodu, skorup kokosa, etc. tworzą niepowtarzalną, dynamiczną aranżację godną nowoczesnego, designerskiego wnętrza.

Źródło: Dom Korkowy

Więcej

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.