Aktualności

Gra facebookowa w kampanii pralek Bosch

26.09.2013

Gra BoschVille jest jednym z elementów trwającej kampanii pralek marki Bosch, wyposażonych w unikalną na rynku funkcję VarioPerfect.

Dostępna jest dla użytkowników Facebooka od 23 września br. do stycznia 2014 roku pod adresem: https://apps.facebook.com/boschville. Przewidzianą nagrodą główną w rywalizacji BoschVille jest pralka i tzw. drobny sprzęt AGD w postaci blendera i żelazka. Za opracowanie koncepcji gry i grafiki odpowiedzialne są agencje faceAddicted oraz The Addictives. Przystępując do gry, użytkownik BoschVille ma za zadanie kontrolować pranie ubrań w domu kilkuosobowej rodziny.

Gra składa się z dziewięciu poziomów, każdy odpowiada jednemu tygodniowi, o innym stopniu trudności. W czasie trwania gry członkowie rodziny wykonują różne aktywności (wychodzą do pracy, na basen etc.). Każda z nich wymaga przypisanego z góry, czystego ubrania, które po zakończeniu jej wykonywania, ponownie staje się brudne.

Gracz musi zarządzać praniem w taki sposób, by przy jak najmniejszym zużyciu energii każdy z członków rodziny miał zapewnione na czas czyste ubranie dla swoich zadań. Pierwszych osiem poziomów rozgrywa się w domu, ostatni zaś na wakacjach. Wraz z osiąganiem coraz wyższych poziomów gry, zarządzamy coraz większą rodziną. Gracz sprawdza swoje umiejętności zarządzania praniem poprzez:

  • segregację brudnych ubrań na kolorowe i białe,
  • decydowanie o chwili uruchomienia prania – wybór najkorzystniejszych momentów przy uwzględnieniu długości czasu prania i terminów kolejnych aktywności,
  • decydowanie o użyciu podczas danego prania jednej z dwóch specjalnych funkcji pralek, bądź też żadnej z nich: EcoPerfect (pranie oszczędzające energię, jednocześnie zajmujące więcej czasu) i TimePerfect (pranie zajmujące mniej czasu, ale konsumujące więcej energii). W obie funkcje wyposażone są realne pralki marki Bosch, podlegające kampanii.

BoschVille składa się z siedmiu edycji. Po każdej z nich tworzony jest ranking najlepszych graczy, którzy ukończyli grę w trybie konkursowym i odpowiedzieli na pytanie konkursowe. Pozycja gracza w rankingu zależna jest od sumy ilości punktów uzyskanych po przejściu wszystkich dziewięciu poziomów gry. Na koniec każdej edycji spośród graczy na pierwszych dziesięciu miejscach w rankingu, zostaje wybrany zwycięzca, który udzielił najlepszej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
Marka  Bosch,  w  ramach  swojej  kampanii  ‘Perfekcja  w  Twoim  rytmie”,  podkreśla,  że  pralki  z  funkcją  VarioPerfect  to  przede  wszystkim  nowatorski  i  inteligentny  system,  dzięki  któremu  można  prać  ubrania  według  swoich  potrzeb  i  w  najbardziej  wygodny  sposób,  wręcz  dostosowany  do  tempa  życia  jej  użytkownika. 

Z  opcją  TimePerfect  skrócimy  czas  prania  do  60%,  z  kolei  funkcja  EcoPerfect  pozwala  na  zredukowanie  zużycia  energii  nawet  o  40%,  chroniąc  przy  tym  środowisko  naturalne. Kampania rozpoczęła się w marcu br. i obejmuje: kampanię prasową, intensywne działania w Internecie i mediach społecznościowych, materiały POS oraz działania PR, za które odpowiedzialna jest spółka BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. oraz agencja The Addictives.

Źródło: BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Więcej