Aktualności

Kominek na cztery pory roku, czyli Vivaldi z efektem Opti – Myst®

24.09.2013

Mówi się, iż muzyka łagodzi obyczaje. Podobnie działa widok ognia bijącego z kominka, który niczym delikatne dźwięki muzyki otula wnętrze przyjemnym blaskiem. Kominek elektryczny Vivaldi w wirtuozyjny sposób ozdobi nasz dom, a niezwykle realistyczny efekt płomieni Opti – Myst®, który działa niezależnie od trybu grzania pozwoli na wypoczynek przy jego palenisku przez cztery pory roku.

Tak odbiorcy indywidualni, jak i profesjonaliści z branży wnętrzarskiej oraz budowlanej są zgodni – technologia 3D Opti – Myst® to przełom. Liczne nagrody, wyróżnienia tylko potwierdzają innowacyjność rozwiązania.

Kominki elektryczne z trójwymiarowym efektem płomienia 3D Opti-Myst® to prawdziwy koncert życzeń tak dla sympatyków nowinek technologicznych, jak i pozostałych wymagających użytkowników – kominki oprócz ciekawego designu spełniają ich potrzeby także pod względem funkcjonalności produktu.

Dźwięki smyczków w koncertach Vivaldiego zdają się delikatnie wibrować – wzmagają się, po to, aby następnie cichnąć kojąc nasze zmysły. Migoczący ogień zachowuje się podobnie – zwłaszcza jeśli możemy za pomocą pilota zdalnego sterowania regulować wielkość płomienia, jak w modelu Vivaldi.

Innowacyjna technologia 3D Opti – Myst® zastosowana w kominku jeszcze bardziej potęguje ten efekt – trójwymiarowy efekt płomienia i dymu, zdaje się być tak realistyczny, że trudno go odróżnić od prawdziwego ognia. Mechanizm wygenerowania mgły wodnej, która dzięki odpowiedniemu oświetleniu daje niepowtarzalne złudzenie płomieni i smużek dymu, polega na zastosowaniu ultradźwięków.

Powstała trójwymiarowa iluzja zaskakuje perfekcją. Dodatkowo, na skutek zastosowanego rozwiązania, palenisko kominka jest bardziej przestronne, zaś migoczące w nim języki ognia zdają się tańczyć w palenisku - nie sprawiają wrażenia płaskich, lecz bardzo naturalnych. Muzyka poważna ma zadziwiającą zdolność do wzbudzania w nas emocji.

Potrafi także relaksować jak żadna inna, zwłaszcza jeśli pozwolimy ponieść się jej dźwiękom w przytulnym wnętrzu. O przyjazną i ciepłą atmosferę w naszym domu zadba kominek elektryczny Vivaldi. Termowentylator o mocy grzewczej 2 kW sprawia, że kominek podłączony do prądu otula pomieszczenie przyjemnym ciepłem. Kominek Vivaldi wpisuje się idealnie w wystrój wnętrz nowoczesnych, które wbrew pozorom nie muszą emanować chłodem.

Jeśli pragniemy ocieplić atmosferę, wystarczy umieścić w dowolnym miejscu kominek elektryczny -  relaksujący i przyjemny widok płomieni natychmiast dokona metamorfozy za przysłowiowe grosze - koszt efektu płomienia to bowiem jedynie  1,5 gr/h. Co więcej, minimalistyczne pomieszczenia charakteryzują się prostotą i niewymuszoną elegancją, harmonijnym połączeniem stonowanych kolorów, które nie rozpraszają uwagi, wpływając tym samym na samopoczucie domowników.

Meble w salonie urządzonym w tym stylu są zazwyczaj proste, oszczędne w formie i detalach, nie przytłaczają, dlatego gładka, błyszcząca, geometryczna obudowa w kolorze metalicznego brązu i czerni kominka Vivaldi idealnie wpisuje się w ten klimat. Widok tańczących języków ognia to sposób na relaks po męczącym dniu. Zatopieni w fotelu z ciekawą lekturą dzięki efektowi płomienia, który działa niezależnie od trybu grzania możemy się nim delektować cały rok, zarówno wiosną, latem jesienią, jak i zimą. Kominek na cztery pory roku, czyli Vivaldi z efektem Opti – Myst®

Typ: kominek elektryczny plus obudowa
Wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 950/ 900/ 280 mm
Moc grzewcza: 2,0 kW
Pobór energii przez efekt optyczny: 215 W
Kolor: metaliczy brąz/czarny
Cena netto:  4700 zł 

Źródło: Glen Dimplex

Więcej

Firma powiązana:

Glen Dimplex

Telefon 61 842 58 05
www.dimplex.pl
office@glendimplex.pl

Glen Dimplex