Aktualności

Atlas Jerzyk Cup 2013

23.09.2013

W miniony weekend na kortach Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi odbył się dwudniowy turniej tenisowy dla dzieci do lat 10 Atlas Jerzyk Cup 2013.

Głównym sponsorem zawodów, odbywających się pod patronatem Jerzego Janowicza była Grupa Atlas. Młodzi zawodnicy wystartowali w dwóch kategoriach wiekowych: pomarańczowej - 9 lat i zielonej - 10 lat. Celem corocznych zawodów jest promocja tenisa ziemnego oraz rozwój fizyczny małych sportowców. Dla każdego dziecka przygotowane zostały upominki, w tym pluszowe bociany od Grupy Atlas i "Jerzykowe herbatki". Zawody uświetnił światowej klasy tenisista, łodzianin Jerzy Janowicz, który spotkał się z dziećmi podczas turnieju.

- Młodzi tenisiści muszą grać jak najwięcej, tak by ćwiczyć i doskonalić swoje umiejętności. Turniej Atlas Jerzyk Cup 2013 jest doskonałą okazją do sportowej rywalizacji, dzięki której dzieci mogą wykształcić w sobie cechy prawdziwego sportowca, siłę charakteru, ducha walki, oraz miłość do sportu” – powiedział Jacek Michalak, wiceprezes Grupy Atlas.

W tegorocznej piątej edycji turnieju organizowanego pod patronatem najlepszego polskiego tenisisty, na kortach MKT w Parku Poniatowskiego zagościło blisko 100 dzieci wraz z rodzicami.

- Dzieci podczas Atlas Jerzyk Cup mogły porozmawiać z "Jerzykiem", poodbijać z nim piłkę, otrzymać autografy oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każdy z uczestników otrzymał też nagrody, by bez względu na wynik wszyscy mogli poczuć się wyróżnieni i jak najmilej wspominali ten turniej - powiedziała Ewa Nadel, prezes MKT.

Dla najmłodszych zorganizowane zostały zabawy i konkursy, w tym konkurs plastyczny: "Jak widzą młodzi malarze Jerzyka z Bocianem w deblowej w parze", nawiązujący do maskotki opiekuna tenisisty i sponsora tegorocznej edycji turnieju - Grupy Atlas.

Źródło: GRUPA ATLAS

Więcej