Aktualności

Impregnacja i dekoracja drewna w jednym Valtti Complete – lakierobejca z dodatkiem wosku

20.09.2013

Drewno jest materiałem nadającym wykonanym z niego przedmiotom szlachetny, a jednocześnie pełen ciepła charakter. Drewniane meble ogrodowe, pergole, domy  czy altany wymagają jednak szczególnej i systematycznej renowacji i pielęgnacji.

Skuteczna ochrona i dekoracja tych elementów architektury może być prosta i szybka do przeprowadzenia. Dobrym pomysłem jest zastosowanie wysokiej jakości preparatów dekoracyjno-impregnujących  „2 w 1”, jak  Tikkurila Valtti Complete. Nieuchronnie zbliża się okres jesiennych deszczy i coraz niższych temperatur.

Te czynniki atmosferyczne nie pozostają bez wpływu na kondycję i wygląd drewnianych elementów architektury ogrodowej. Bez właściwego zabezpieczenia, szybko ulegną zniszczeniu. Jedynie sprawdzone środki do ochrony drewna dają pewność, że na długo zachowa ono swoje właściwości.

Nowoczesne preparaty wyróżnia skuteczne i kompleksowe działanie – nie tylko chronią one przed niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych oraz przed mechanicznymi uszkodzeniami, ale jednocześnie dekorują drewniane powierzchnie. Dużą zaletą jest też wygoda stosowania oraz oszczędność czasu potrzebnego na przeprowadzenie konserwacji.

Lakierobejca z dodatkiem wosku Tikkurila Valtti Complete to innowacyjny produkt, przeznaczony do malowania drewna eksponowanego na zewnątrz. Nie wymaga nakładania warstwy podkładowej - jego receptura zapewnia zarówno impregnację, jak i dekorację. Gwarantuje najwyższą odporność na czynniki atmosferyczne (opady, różnice temperatur, promieniowanie UV), jak również chroni przed działaniem mikroorganizmów – pomalowana powierzchnia nie pęka i nie łuszczy się.

Zawartość mikronizowanego wosku zapewnia podwyższoną wytrzymałość na zarysowania i ścieranie. Tikkurila Valtti Complete również dekoruje drewno, podkreślając jego naturalne piękno i strukturę. Preparat można barwić w wielu atrakcyjnych kolorach z karty Tikkurila Semi-Transparent Wood Finishes.

Wysokiej jakości pigmenty barwiące pozwalają uzyskać jednolity i trwały kolor, a finalny efekt posiada modne matowe wykończenie. Lakierobejcę wyróżniają ponadto właściwości tiksotropowe - łatwo się rozprowadza, nie kapie i nie tworzy zacieków w trakcie malowania.

Przed przystąpieniem do malowania powierzchni drewnianych nie zapominajmy o właściwym przygotowaniu podłoża. Należy starannie oczyścić drewno z zabrudzeń, pozostałości kory oraz innych zanieczyszczeń organicznych ograniczających przyczepność preparatu.

Dodatkowo zaleca się zaokrąglić wszystkie ostre krawędzie (np. papierem ściernym) oraz zabezpieczyć rośliny przed zachlapaniem podczas aplikacji. Do malowania na zewnątrz niezbędne są również odpowiednie warunki atmosferyczne – temperatura powinna wynosić powyżej 5°C, a wilgotność względna nie może przekraczać 80%.

Źródło: Tikkurila

Więcej

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 14 680 56 00, infolinia 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.tikkurila.pl, www.tikkurilapotegakolorow.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.