Aktualności

Śląskie Pompeje z produktami Stegu

18.09.2013

Największą atrakcją hotelu „Pałac Saturna” w Czeladzi pod Katowicami są Termy Rzymskie – centrum SPA, zaprojektowane na wzór łaźni pompejańskich. Niepowtarzalny charakter obiektu powstał dzięki zastosowaniu produktów firmy Stegu z linii starożytnej CHARACTER.

Marzeniem Leszka Pustułki  śląskiego przedsiębiorcy było stworzenie polskiego centrum łaźni i saun na wzór term rzymskich. Pomysł udało się zrealizować w 2010 roku, dzięki przebudowie stuletniego budynku pełniącego do 1996 roku funkcję dyrekcji kopalni „Saturn”.  Stylizowany obiekt spełnia najwyższe standardy porównywalne z tego typu obiektami w Niemczech czy Finlandii gdzie moda na antyczne łaźnie i obiekty spa trwa co najmniej  od połowy lat dwutysięcznych.

Aby w śląskim obiekcie uzyskać planowany efekt, konieczny był gruntowny remont polegający m.in. na pogłębieniu i powiększeniu powierzchni piwnic oraz podniesieniu poddasza. Na podstawie rycin zachowanych z czasów pompejańskich, w budynku odtworzono plan i elementy wyposażenia term rzymskich. W Pałacu Saturna zadbano również o detale starożytne kolumny, figury, mozaiki czy chociażby „Wannę Kleopatry” wykonaną z jednego kawałka marmuru, w całości rzeźbioną, do złudzenia przypominającą pierwowzór.

Śląskie Pompeje z produktami Stegu! Wyzwanie stanowił oczywiście odpowiedni dobór rozwiązań technicznych w starożytnym stylu, a przy tym wytrzymałych na bardzo wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Niezastąpiona okazała się tutaj firma Stegu i jej marka CHARACTER. Inwestorowi zależało na uzyskaniu unikalnego, klasycznego wyglądu wnętrz Pałacu Saturna. Nasze technologie pozwalają na dużą elastyczność w spełnianiu oczekiwań klientów, a więc z przyjemnością podjęliśmy się tego zadania. Specjalna linia CHARACTER inspirowana kulturą Starożytnego Egiptu, Grecji czy Rzymu wręcz idealnie wpasowywała się w klimat starożytnych term rzymskich.

Największym wyzwaniem technicznym ze względu na wysoką temperaturę oraz wilgotność były oczywiście sauny i baseny. Oprócz linii CHARACTER  w budynku znalazło się jeszcze 6 innych naszych produktów – kamieniopodobne płytki Marseille, Imperia, Arena, Calabria i Jura, oraz cegłopodobne płytki Rustik  – mówi Jacek Wróbel, szef działu inwestycji w firmie Stegu. 28 października 2010 roku, po dwóch latach przebudowy, obiekt został oddany do użytku. Produkty Stegu w pełni spełniły nasze oczekiwania - potwierdza Leszek Pustułka – inwestor.

Panele Stegu idealnie pasują do stylizowanej aranżacji wnętrz. Do dnia dzisiejszego goście są przekonani, że okładziny wykonano z kamienia naturalnego, co świadczy o klasie oferty Stegu. Po 3 latach użytkowania potwierdziła się też bardzo wysoka jakość produktu, który zdał egzamin w ekstremalnych warunkach. Płytki ułożone w saunie, gdzie temperatura sięga 120 stopni Celsjusza, są stale spryskiwane wodą, a ich wgląd mimo tego pozostał nienaganny. Również w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności produkty Stegu okazały się niezawodne. Na pewno będziemy je stosować przy dalszej rozbudowie naszego obiektu dodaje Leszek Pustułka.

Źródło: Stegu

Więcej