Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Wapno, cement, gips

Odpowiedzialne budownictwo

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty 2013-09-10

W trudnych latach dla branży budowlanej odpowiedzialność firm z branży często jest brana pod lupę. I słusznie ponieważ sytuacja rynkowa wymaga podejmowania trudnych i niepopularnych decyzji, aby przetrwać na rynku. Kwestie zatrudnienia i bezpieczeństwa pracowników, jakości stosowanych materiałów i świadczonych usług, poszanowanie środowiska naturalnego mogą dla niektórych firm wydawać się mniej ważne.

Nie chcąc stracić klientów przedsiębiorstwa produkcyjne i budowlane obniżają ceny, a także redukują zatrudnienie. Oczywiście w trudnych czasach istotna jest optymalizacja procesów i ograniczenie działalności do niezbędnych zadań, a niejednokrotnie redukcja zbędnych aktywów.

Jednak można to robić otwarcie i w porozumieniu z osobami których te zmiany dotyczą, ale do tego niezbędny jest przede wszystkim dialog i otwarta rozmowa o trudnych sprawach ze wszystkimi interesariuszami firmy. Odpowiedzialne budownictwo – CEMEX Polska podejmuje wyzwania i nie ucieka od otwartej rozmowy.

Firma na początku roku przeprowadziła sesje dialogu z interesariuszami (według międzynarodowego standardu AA 1000) w swoich dwóch cementowniach. Na podstawie uzyskanych informacji i z uwzględnieniem wytycznych Global Reporting Initiative (GRI) został opracowany „Raport zrównoważonego rozwoju” obejmujący lata 2011 i 2012.

Informacje przedstawione w Raporcie oparte zostały o zasady kompletności i istotności dla interesariuszy, a także o zasadę wytwarzania,  co oznacza, że przedstawione zostały pozytywne jak i negatywne informacje na temat problemów i wyzwań z jakimi się zetknęła firma w ostatnich dwóch latach.

Raport został pozytywnie zweryfikowany na podstawie przeprowadzonego zewnętrznie audytu, podkreślając tym rzetelność przedstawionych danych. Raport w wersji elektronicznej dostępny pod adresem www.cemex.pl

Źródło: Cemex

Więcej

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze wrzesień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny