Aktualności

Majsterkować każdy może

03.09.2013

Coraz rzadziej decydujemy się na naprawę ulubionego mebla, bądź samodzielne wykonanie stolika do kawy – zwykle brakuje i czasu, i chęci. Warto wiedzieć, że aktualna oferta producentów w zakresie wyrobów dla majsterkowiczów jest dużo szersza i ciekawsza, niż miało to miejsce kilka lat temu.

Seria Easy firmy Effector to jedna z propozycji, dzięki którym, angażując niewielkie środki, możemy otoczyć się przedmiotami własnoręcznie wykonanymi lub naprawionymi. Właśnie jesienne, chłodne wieczory sprzyjają relaksowi przy majsterkowaniu.  

Do wykonania szklanego stolika do kawy, według autorskiego pomysłu, potrzebna jest szyba (najlepiej ze szkła hartowanego) o odpowiednim wymiarze, detale z aluminium anodowanego, takie jak rura kwadratowa, prostokątna czy okrągła, o wybranej średnicy, ceownik lub kątownik, przyrząd do cięcia oraz śrubki.

Jeśli chcemy wymienić karnisze, samodzielnie przygotować parawan, zawiesić zasłonę prysznicową – sprawa jest  jeszcze prostsza. Korzystając z kilku kątowników i rurek oraz okleinowanej płyty, możemy też wykonać niewielką biblioteczkę. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o naprawę jakiegoś mebla, zwłaszcza, kiedy mamy do czynienia z rodzinną pamiątką. Czasem wystarczy wymienić  drobny element, aby wyrób nabrał dawnego blasku.

Często w przedpokoju czy holu marzy nam się praktyczne wykończenie ścian, zabezpieczonych okładziną w taki sposób, że wystarczy je czasem przetrzeć wilgotną ściereczką, aby zachowały nieskazitelną czystość.

Jest wiele materiałów, którymi z powodzeniem można wyłożyć ściany, dodając aluminiowe elementy z serii Easy. Ciekawym rozwiązaniem jest również umieszczenie aluminiowych listew jako dekoracji glazury w kuchni czy łazience.

Zastosowanie we wnętrzach takich elementów powoduje, że wyglądają one interesująco i niebanalnie, zazwyczaj z powodzeniem opierając się upływowi czasu. Kuchnia czy łazienka to pomieszczenia, w których jest z reguły wiele detali w kolorze aluminium, które dodatkowo uzasadniają rozmieszczenie aluminiowych akcentów.

Majsterkować każdy może – produkty z serii Easy są dostępne w dobrych sklepach dla majsterkowiczów na terenie całego kraju. Szeroka oferta płaskowników, kątowników oraz rur ma standardowe długości 1 lub 2 m oraz zwykle kilka różnych propozycji, jeśli chodzi o szerokość i wysokość oraz grubość profili.

Źródło: Effector

Więcej
 

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.