Aktualności

UZIN poszerza gamę produktów ekologicznych Ökoline o UZIN UZ 57 NEW

28.06.2013

Firma Uzin poszerza rodzinę ekologicznych preparatów Ökoline o nową wersję uniwersalnego kleju do wykładzin tekstylnych - UZIN UZ 57 NEW.

Produkt ten nie tylko posiada najniższy możliwy poziom emisyjności EMICODE EC PLUS, ale wyróżniony został także znakiem "Błękitny Anioł". Pomimo podniesienia jakości kleju UZIN UZ 57 NEW, jego cena nie ulega zmianie.

Koncern UZIN Utz Ag od lat wspiera działania mające na celu ochronę środowiska naturalnego oraz zdrowia ludzkiego. Świadczą o tym liczne certyfikaty oraz odznaczenia, które regularnie zdobywają produkty tej firmy. Przykładem całej linii ekologicznych preparatów jest rodzina UZIN Ökoline. Istnieje ona od początku lat 90-tych i skupia klasyczne produkty firmy o najniższej emisyjności EMICODE EC 1 i EMICODE EC 1PLUS. Firma UZIN jako pierwsza w Polsce otrzymała także oznakowanie Der Blue Engel, czyli „Błękitny anioł”. Jest to najstarszy atest ekologiczny w Europie. Stanowi wyróżnienie dla tych produktów, które są szczególnie przyjazne dla środowiska i wolne od rozpuszczalników.

Znak "Błękitny Anioł" widnieje także na najnowszym opakowaniu uniwersalnego kleju do wykładzin tekstylnych UZIN UZ 57 NEW. Jest to bardzo niskoemisyjny klej dyspersyjny, który ma charakterystyczną nitkowatą spoinę. Klej ten silnie przywiera do powierzchni, bardzo mocno łącząc wykładzinę z posadzką. Charakteryzuje go także bardzo duża wytrzymałość końcowa. UZIN UZ 57 NEW jest bardzo uniwersalny w zastosowaniu, nadaje się bowiem do przyklejania prawie wszystkich rodzajów wykładzin tekstylnych. Łatwo rozprowadza się po podłożu i nie zawiera rozpuszczalników. Produkt ten posiada najniższy możliwy poziom emisyjności EMICODE EC PLUS, gwarantujący zachowanie w pomieszczeniach czystego i wolnego od substancji lotnych powierza. Od maja tego roku występuje tylko w opakowaniach 14-kilogramowych.

UZIN UZ 57 NEW to już kolejny produkt firmy UZIN, który wyróżnia się na rynku bardzo niską emisyjnością. Środowisko naturalne nie jest nam obojętne, dlatego też od 2011 firma sukcesywnie wycofuje z obiegu produkty rozpuszczalnikowe.

Parametry techniczne UZIN UZ 57 NEW:

  • Łatwo rozprowadza się na podłożu

  • Bezwonny

  • Tworzy charakterystyczną, nitkowatą spoinę klejową

  • Wysoka wytrzymałość początkowa i końcowa

  • Do stosowania wewnątrz pomieszczeń

  • Nie zawiera rozpuszczalników

  • Bardzo niska emisyjność EMICODE EC PLUS

  • Atest "Błękitny Anioł"

Źródło: Uzin Polska Sp. z o.o.

Wiecej 

Firma powiązana:

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.