Aktualności

Miejska akupunktura z TYTAN® EOS

29.08.2013

Tegoroczny Dolnośląski Festiwal Architektury promuje ideę "MIASTA OGRODU". W ramach wydarzenia odbędzie się konkurs dla młodych architektów, którego głównym tematem jest miejska zieleń - jako kontekst, punkt odniesienia i ważny element projektowania urbanistycznego.

W projekcie KADRY MODERNIZMU nie zabraknie też partnera przedsięwzięcia – Firmy SELENA – producenta ociepleń marki TYTAN® EOS, fundatora nagród i inicjatora twórczych ingerencji w miejską tkankę.

Stowarzyszenie Architektów Polskich po raz kolejny powraca do modernizmu i ponownie do współpracy przy swoim projekcie zaprosił producenta systemów ociepleń marki TYTAN® EOS. Wpływy nurtu modernistycznego – stanowiącego pochwałę oszczędnej formy i funkcjonalności, do dziś są widoczne w wielu dzielnicach Wrocławia, m.in. na Karłowicach czy Biskupinie. Z tego też względu, w kolejnej edycji Festiwalu Architektury DoFA' 2013 - to właśnie te rejony miasta staną się głównym obiektem zainteresowania uczestników konkursu.

Miasto ogród w kadrach modernizmu

Zadaniem młodych architektów będzie fotograficzna interpretacja Wrocławia jako "MIASTA OGRODU". Zdjęcie ma uwzględniać powojenne oraz współczesne realizacje, włączając w nie ideę miejskich ogrodów, a tematem jest "AKUPUNKTURA MIASTA". Prace zgłoszone do konkursu powinny być próbą odnajdywania i ukazania przestrzeni lokalnych, które są wartościowe, choć niejednokrotnie zdegradowane i zapomniane.

Tytan® EOS wspiera młode talenty

SELENA jako firma z wrocławskim rodowodem bardzo chętnie włącza się w lokalne inicjatywy, szczególnie te, które wspierają młode talenty. Marka Tytan® EOS od lat jest partnerem Festiwalu Murali Outer Spaces, podczas którego światowi artyści street-art'u tworzą wielkoformatowe freski na poznańskich elewacjach z wykorzystaniem farb zolokrzemowych. Tytan® EOS wspiera również Wrocław i jego twórców.

Termin zgłaszania prac – 13 września 2013 r. do godz. 16.00. Rozstrzygnięcie oraz wręczenie nagród - podczas Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA’ 2013, czyli około 15 października.

Organizatorzy konkursu "AKUPUNKTURA MIASTA":


Jesteśmy bardzo ciekawi konkursowych zmagań, a dla najlepszych inicjatyw przygotowaliśmy nagrody!! Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.kadrymodernizmu.pl oraz stronie organizatora www.wroclaw.sarp.org.pl.

 

Fot. Stowarzyszenie Architektów Polskich Wrocław

Źródło: Selena

Więcej

 

Firma powiązana:

Selena

Telefon 71 78 38 301
www.tytan.pl, www.selena.pl
kontakt@selena.com

Selena