Aktualności

Zaciskarka Pressgun 5 do połączeń zaprasowywanych o średnicy do 108 mm

29.07.2013

Od wagi, rozmiarów i zakresu zastosowania zaciskarki zależy efektywność i niezawodność pracy instalatora. Pressgun 5 firmy Viega, wprowadza nowe standardy w tej dziedzinie.

Urządzenie wyróżnia się wyjątkowo kompaktowymi wymiarami i waży zaledwie 3,2 kg. Pomimo tego umożliwia zaprasowywanie złączek o średnicach od 12 do 108 mm, przy zasilaniu sieciowym lub akumulatorowym. Według danych producenta jest to najmniejsza i najlżejsza zaciskarka na rynku, przeznaczona do wykonywania połączeń zaprasowywanych w rozmiarze XL.

Redukcję wagi o ponad 20% w porównaniu z poprzednim modelem osiągnięto dzięki kompaktowym wymiarom, lekkiemu korpusowi i nowemu litowo-jonowemu akumulatorowi. Jest on o połowę mniejszy niż we wcześniejszej wersji, lecz posiada dwukrotnie większą pojemność, wynoszącą 2,0 Ah przy napięciu 18 V.

Dzięki temu zaciskarki można używać przez cały dzień, bez konieczności ładowania akumulatora. Oprócz wysokiej pojemności akumulator wyróżnia lepsza charakterystyka przy włączaniu w niskiej temperaturze, a wbudowany elektroniczny układ monitorowania zapewnia skuteczną ochronę przed jego nadmiernym rozładowaniem, gwarantując długi czas użytkowania.

W przypadku rozładowania akumulatora, zaciskarkę można podłączyć do sieci elektrycznej za pomocą zasilacza. Pressgun 5 nie stawia więc instalatora przez wyborem pomiędzy pracą w trybie akumulatorowym lub sieciowym, lecz pozwala na wybór najlepszego rozwiązania w danej sytuacji.

Pomimo wagi wynoszącej zaledwie 3,2 kg, zaciskarka przekonuje również wydajnością. Pressgun 5 zapewnia stałą siłę zaciskania 32 kN i umożliwia wykonywanie połączeń zaprasowywanych o średnicy od 12 do 108 mm. Dzięki temu efektywność urządzenia jest porównywalna ze znacznie większymi modelami. Kompaktowe wymiary, pierścienie zaciskowe firmy Viega i obracana o 180° głowica, doskonale sprawdzają się zwłaszcza podczas pracy na małej przestrzeni, np. przy wykonywaniu połączeń w szachcie lub tuż pod sufitem.

Dodatkowe zalety ułatwiające posługiwanie się Pressgun 5 to ergonomiczna forma pistoletu z miękkim uchwytem oraz wbudowana lampka LED, oświetlająca miejsce montażu. Możliwość stosowania wszystkich szczęk zaciskowych Pressgun 5 można używać niemal ze wszystkimi szczękami zaciskowymi i przegubowymi firmy Viega. Również zasilacz pasuje do starszych modeli akumulatorowych z serii Pressgun, co pozwala na ograniczenie ilości sprzętu w miejscu pracy.

Dowodem wysokiej jakości zaciskarki Pressgun 5 jest również mała częstotliwość koniecznych przeglądów - są one wymagane dopiero po wykonaniu 40.000 połączeń zaprasowywanych lub po upływie czterech lat. O terminie przeglądu informuje kontrolka LED. Po wykonaniu 42.000 połączeń zaciskarka automatycznie się wyłącza.

Zaciskarka Pressgun 5 do połączeń zaprasowywanych o średnicy do 108 mm o wadze zaledwie 3,2 kg jest najlżejszą zaciskarką akumulatorową umożliwiającą zaprasowywanie rur w rozmiarze XL. Wbudowana lampka LED zapewnia odpowiednią widoczność nawet jeśli połączenie wykonywane jest w słabo oświetlonym miejscu. Obracana o 180º głowica oraz praktyczne pierścienie zaciskowe ułatwiają pracę w trudno dostępnych miejscach.

Źródło: Viega

Więcej

Firma powiązana:

Viega Sp. z o.o.

Telefon 58 66 24 999
www.viega.pl
info@viega.pl

Viega Sp. z o.o.