Aktualności

System rynnowy Alutec na oczyszczalni ścieków Aquanet w Borówcu k. Poznaniu

23.07.2013

Dobiega końca ostatni etap realizacji budowy oczyszczalni ścieków firmy Aquanet w Borówcu k. Poznania, rozpoczętej w 2010 r. Wartość inwestycji wynosi 49 mln złotych i jest dotowana ze środków UE oraz z budżetu państwa.

Generalnym wykonawcą była firma Instal Kraków S.A. W projekcie znalazła się rynna aluminiowa charakteryzująca się bardzo wysoką odpornością na drażliwe czynniki występujące w środowisku oczyszczalni ścieków. Jako jedyny dostawca na rynku polskim byliśmy w stanie zaoferować produkt spełniający wysokie normy jakościowe, proponując system rynnowy Marley Alutec 125/90 na dachy wielkopłaszczyznowe oraz system Marley Alutec Half round 123/63 na małe dachy, znajdujące się nad wejściami do budynków.

Podczas realizacji zlecenia prace montażowe były poprzedzone szkoleniem ekipy dekarskiej oraz "nadzorem budowlanym" naszego przedstawiciela w czasie całej budowy. W 2014 roku rozpoczną się prace projektowe nad drugim etapem rozbudowy oczyszczalni ścieków o wartości 50 mln złotych, gdzie również będzie zastosowany system Alutec.

Zdjęcia z inwestycji w Poznaniu można zobaczyć na stronie poświęconej rynnom aluminiowym: MarleyAlutec.pl

Źródło: Marley

Więcej