Aktualności

Najlepsze do chodzenia, siedzenia i… leżenia

19.07.2013

Zapewniają przyjemny chłód latem i ciepło zimą. Cudownie się po nich chodzi boso, kiedy pod stopami czuć naturalne, miłe w dotyku drewno, nawet wówczas, gdy rankiem musimy opuścić komfortowe łóżko.

Drewniane podłogi wprowadzają do wnętrz atmosferę pełną wyciszenia i relaksu, sprawiając równocześnie, że pomieszczenia zachwycają niepowtarzalnym stylem i elegancją. Prawdopodobnie, dlatego mając do wyboru wygodne sofy czy fotele wielu z nas najchętniej siada właśnie na drewnianej podłodze.

Wystarczy tylko jeszcze zabezpieczyć praktyczne podparcie pod plecy i oddać się pracy, ciekawej lekturze czy po prostu chwili odpoczynku spoglądając przez okno na zachwycającą, bujną o tej porze roku zieleń. A i naszym pupilom z pewnością świetnie drzemie się na tym naturalnym podłożu, które, choć nie należy do najbardziej miękkich, kojarzy się im zapewne z codziennym spacerem pośród pachnących krzewów, drzew i traw.

W kolekcjach podłóg drewnianych marki Wicanders znajdziemy różne odcienie drewna od bardzo ciemnych po jasnobrązowe. Mogą tworzyć idealną harmonię barw ze znajdującymi się w pomieszczeniu sprzętami i kolorystyką ścian, lub też stanowić świetne tło dla zdecydowanie jaśniejszych mebli i elementów wystroju. Podłogi te są bardzo dekoracyjne – ich powierzchnia, która uwypukla i podkreśla naturalną strukturę drewna odzwierciedla najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz.

Specjalnie wyselekcjonowane dębowe deski o rustykalnym wyglądzie, poddane obróbce ręcznej w celu uzyskania efektu zużycia, o różnych formatach, także tych niestandardowych czy deski bejcowane z użyciem farb o modnej kolorystyce to propozycje dla nawet najbardziej wybrednych użytkowników, poszukujących niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych.

Dodatkowo, drewniane podłogi, dobrze służą naszemu zdrowiu - wprowadzają do wnętrz ciepło i regulują panujący w nich mikroklimat. Drewno absorbuje wilgotność i oddaje ją z powrotem, gdy powietrze staje się bardziej suche. Jonizuje powietrze, nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu. Podłogi drewniane złożone z trzech warstw najwyższej jakości litego drewna są bardzo odporne i trwałe oraz wytrzymałe na odkształcenia.

Przed zarysowaniem zaś, chroni je siedem warstw lakieru utwardzanego promieniami UV. A montaż? Jest bezklejowy, dlatego podłogę instaluje się szybko i w prosty sposób. Każdy wzór znajdujący się w kolekcji podłóg drewnianych marki Wicanders urzeka naturalnym, pięknem odzwierciedlając je w niepowtarzalny, właściwy tylko dla siebie sposób. Najlepsze do chodzenia, siedzenia i… leżenia, każdy zaprezentuje się doskonale w salonie, holu czy sypialni, sprawiając, iż wnętrza te zyskają nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i zachwycą wygodą użytkowania.

Źródło: Dom Korkowy

Więcej
 

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.