Aktualności

Czysty i zadbany taras drewniany

19.07.2013

Szlachetny charakter drewna sprawia, że z powodzeniem jest ono stosowane jako materiał do budowy tarasów. W trakcie intensywnego użytkowania naturalny surowiec traci jednak swoje walory, co wpływa nie tylko na jego wygląd, ale także obniża trwałość wykonanych z niego podłoży. Zastosowanie profesjonalnego środka czyszczącego do tarasów Woodstar firmy Den Braven skutecznie usuwa wszelkie nieczystości i przywraca blask drewnianej powierzchni.

Drewniany taras bezpośrednio połączony z domem jest miejscem, w którym najchętniej spędzamy czas w ciepłe dni. Z uwagi na nieustanny kontakt z wodą, zabrudzeniami i roślinnością, a także niekorzystne działanie czynników atmosferycznych z czasem może on jednak tracić swoje właściwości i urok.

Mimo prawidłowej impregnacji i pokrycia środkami powierzchniowymi, pojawiać się mogą na nim zabrudzenia, a intensywna eksploatacja pozostawić może ciężkie do usunięcia, szpecące plamy. Aby przywrócić pierwotną barwę drewna na tarasie, konieczne jest zastosowanie wysokiej jakości preparatu, który poradzi sobie ze wszelkimi nieczystościami, a dodatkowo rozjaśni drewno i przywróci mu naturalny blask.

Struktura drewna olejowanego lub surowego  sprawia, że jest ono miłe w dotyku i pięknie prezentuje usłojenie, ale z drugiej strony powoduje to również, że stosunkowo łatwo przylegają do niego różnego rodzaju zanieczyszczenia, które negatywnie wpływają na wygląd całego tarasu, jak i domu. Aby pozbyć się nagromadzonego w ten sposób kurzu czy pyłków roślin, należy zastosować środek zawierający aktywne składniki czyszczące.

Woodstar Środek Czyszczący do Tarasów firmy Den Braven to wydajny preparat w formie koncentratu przeznaczony do czyszczenia powierzchni tarasowych z drewna egzotycznego i gatunków europejskich lub drewna impregnowanego ciśnieniowo, zarówno olejowanego, jak i surowego. W zależności od intensywności zabrudzeń używać go można w postaci skoncentrowanej lub w nieco słabszej formie jako roztwór. Jest on przy tym bardzo wydajny, bo w zależności od formy nakładania (koncentrat 1:2) wystarcza na powierzchnię o wielkości ok. 30 m².

Woodstar to preparat, który nie tylko skutecznie usunie nagromadzony brud, ale również różnego rodzaju plamy i tłuszcz, będące pamiątką grillowania, czy rodzinnych spotkań. Przy jego pomocy doskonale oczyścimy, ale również i odnowimy taras – znikną szare przebarwienia, drewno stanie się jaśniejsze i odzyska swoją naturalną barwę. Co ważne, jego receptura została pomyślana tak, by intensywnie czyścić, ale jednocześnie nie niszczyć materiału. Dzięki temu, że jest on neutralny chemicznie, nie zmienia więc struktury drewna i nie osłabia jego trwałości.

Intensywna eksploatacja drewnianego tarasu, na którym organizujemy spotkania z najbliższymi, aktywnie wypoczywamy ćwicząc na świeżym powietrzu, czy relaksujemy się w promieniach słońca, sprawia, że jego powierzchnia szybko się zanieczyszcza i wymaga częstych porządków. Jednak przywracanie do pierwotnego stanu nie musi być wcale mozolne i kłopotliwe. Woodstar Środek Czyszczący do Tarasów firmy Den Braven to preparat, który doskonale spełnia swoją podstawową rolę, a przy tym jest łatwy i wygodny w użyciu.

Ten wodorozcieńczalny produkt wystarczy nanieść na powierzchnię tarasu ręcznie lub za pomocą myjki ciśnieniowej, pozostawić na 5 do 10 minut (w przypadku nanoszenia ręcznego należy przetrzeć podłoże szczotką o sztywnym włosiu) i następnie zmyć czystą wodą. Dzięki temu, że rozcieńcza się go przy użyciu wody, nie wymaga również zakupu dodatkowych składników, a przy tym jest bezpieczny dla środowiska. Warto również podkreślić, że preparat można nanosić miejscowo w formie nierozcieńczonej, więc w przypadku, kiedy chcemy usunąć pojedyncze plamy, nie musimy czyścić całego tarasu w obawie, że pozostaną nieestetyczne zacieki, czy przebarwienia.

Co więcej, po dokładnym wyschnięciu, już po ok 24 h taras jest gotowy do użytku, a nawet może być wykańczany lakierami bądź olejami. Prawidłowo przeprowadzone czyszczenie tarasu pozwala na osiągnięcie nie tylko przyjemnych wrażeń estetycznych, ale również pielęgnuje drewno i chroni je przed nadmiernym niszczeniem. Woodstar Środek Czyszczący do Tarasów firmy Den Braven pomoże odświeżyć taras i zagwarantuje komfort jego użytkowania i przedłużoną trwałość. Czysty i zadbany taras drewniany: Woodstar Środek Czyszczący do Tarasów firmy Den Braven, plastikowy kanister  1l, cena brutto 39,50 zł

Źródło: Den Braven

Więcej
 

Firma powiązana:

Den Braven

Telefon 61 89 61 740
www.denbraven.pl
info@denbraven.pl

Den Braven