Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Systemy ocieplania i termorenowacji

Rusza "Przystanek Janowicza" w Łodzi

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut 2013-07-17

Przystanek przy ul. Kilińskiego 2 w Łodzi od dziś do końca września br. zamienił się w niezwykły kort tenisowy, na którym łodzianie będą mogli zmierzyć się  z półfinalistą tegorocznego Wimbledonu - Jerzym Janowiczem.

Do wspólnej zabawy z "Jerzykiem" zaprasza Grupa Atlas, łódzki producent chemii budowlanej oraz sam mistrz tenisa, który na przystanku pojawi się osobiście 30 lipca. 

"Przystanek Janowicza" to wakacyjna zabawa połączona z konkursem, której inicjatorem jest Atlas - sponsor łódzkiego tenisisty. Od dziś na przystanku zlokalizowanym przy ul. Kilińskiego 2 (skrzyżowanie z ul. Północną), łodzianie będą mogli poczuć się jak na prawdziwych zawodach tenisowych i rozegrać turniej z samym "Jerzykiem". Przystanek specjalnie udekorowany i dedykowany naszemu łódzkiemu mistrzowi do końca września zamienił się w kort tenisowy i uświetni wielki tegoroczny sukces sportowy Janowicza. Podczas trwania wakacyjnych remontów ulic, na przystanek przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego - Północna będzie można dojechać linią zastępczą Z5. 

Akcja "Przystanek Janowicza"  połączona jest z konkursem - "Fotogem. Niech każdy uwierzy, że grałeś z Jerzym". Każdy, kto odwiedzi przystanek przy ul. Kilińskiego 2 od 16 lipca do końca września, wykona zdjęcie i udzieli odpowiedzi na pytanie konkursowe, będzie mógł wziąć udział w zabawie. Na przystanku umieszczony jest specjalny kod QR, który bezpośrednio połączy nas z profilem na FB Pozytywnego Atlasa Polski, gdzie znajduje się aplikacja konkursowa. Aby wziąć udział w zabawie należy, przy pomocy aplikacji, przesłać swoje zdjęcie na przystanku obok postaci Janowicza i odpowiedzieć na jego pytanie - "Jak długo mam czekać?". Osoby spoza Łodzi również mogą wziąć udział w konkursie, wysyłając do aplikacji hasło nawiązujące do współpracy Janowicza z firmą Atlas, bez konieczności załączania fotografii. Z nadesłanych zdjęć, odpowiedzi na pytanie konkursowe i haseł komisja wybierze najciekawsze propozycje, a ich twórcy zostaną nagrodzeni niespodziankami i gadżetami tenisowymi. Konkurs potrwa do końca września br.

W ramach inicjatywy w centrum miasta pojawiło się  także specjalne ekologiczne reverse graffiti, tworzone za pomocą wody, zapraszające do odwiedzenia przystanku. Technika reverse graffiti, w stu procentach przyjazna środowisku, polega na czyszczeniu płyt chodnikowych, kostek brukowych oraz asfaltu z wykorzystaniem wcześniej przygotowanego szablonu. Wyczyszczony fragment tworzy kontrast. 30 lipca br. na "swoim" przystanku przy ulicy Kilińskiego 2 pojawi się sam Jerzy Janowicz, który od stycznia 2013 r. współpracuje z Grupą Atlas. Stroje sportowe "Jerzyka" zdobi logo łódzkiej firmy, która wspiera poczynania młodego tenisisty na arenie międzynarodowej. Atlas włączy się również w organizację tegorocznej edycji turnieju dla najmłodszych - Jerzyk Cup, rozgrywanego na terenie Miejskiego Klubu Tenisowego w Łodzi.

Grupa Atlas, inicjator akcji „Przystanek Janowicza” od lat stawia na propagowanie sportu w Polsce i wspiera ambicje wybitnych  polskich sportowców, takich jak Jerzy Janowicz.

- Nasza firma współpracuje z Jerzym Janowiczem od stycznia tego roku. Kontrakt sponsorski podpisany został na dwa lata. Zdajemy sobie sprawę, że sam talent sportowy, pasja i ogromne chęci nie wystarczą. Potrzebne jest też zaplecze finansowe. Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z „Jerzykiem”, który dzięki sile charakteru, duchowi walki, codziennym treningom i miłości do sportu staje się ikoną świata sportu. - powiedział Jacek Michalak, wiceprezes firmy Atlas.

Źródło: GRUPA ATLAS

Więcej

 

Pozostałe aktualności
Budujemy Dom lipiec - sierpień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze lipiec - sierpień 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2019

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska lipiec - sierpień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny