Aktualności

Inoutic – w służbie architektury otwartej

15.07.2013

Architektura otwarta to idea, która spaja naturę, technologię i człowieka. To sposób organizacji przestrzeni, w którym technologia pozwala człowiekowi na zachowanie bliskości z naturą, łączy go z nią, zamiast od niej oddzielać. Rozwiązania oferowane przez Inoutic swoją funkcjonalnością pomagają realizować te założenie i tworzyć przyjazne, otwarte środowisko życia.

Możliwość codziennego kontaktu z naturą, relaksu we własnym ogrodzie, czy choćby na tarasie lub balkonie, to przywilej dostępny tylko dla części z nas. Niestety nawet ci, którzy są posiadaczami domów jednorodzinnych czy mieszkań z balkonem, bądź tarasem nie zawsze mogą z tego w pełni i bez przeszkód korzystać.

Przyczyna jest bardzo prosta: jeśli chcemy żyć równie komfortowo zarówno we wnętrzu naszego domu, jak i na zewnątrz musimy korzystać z rozwiązań, które płynnie łączą te przestrzenie, ale jednocześnie w razie potrzeby skutecznie izolują nas np. przed chłodem, deszczem czy hałasem, zapewniają bezpieczeństwo, są wygodne, proste w obsłudze i estetyczne.

Przestarzała, niskiej jakości, o nieodpowiednich parametrach izolacyjnych stolarka otworowa nie zapewni nam komfortu, który powinien stanowić nieodzowny element architektury otwartej, zwiększy koszty ogrzewania i pozbawi nas przyjemności cieszenia się własnym kawałkiem otwartej przestrzeni.

Inoutic jako jeden z wiodących europejskich producentów systemów profili okiennych i drzwiowych oraz materiałów kompozytowych wykorzystywanych m. in. do produkcji systemów tarasowych i okładzin elewacyjnych oferuje kompleksową gamę rozwiązań, pomagających w realizacji założeń architektury otwartej.

Systemy profili oferowane przez Inoutic znajdują zastosowanie do produkcji wszelkiego rodzaju okien, drzwi balkonowych i tarasowych. Systemy profili okiennych Eforte, Prestige i Arcade zapewniają trwałość i wysoką jakość okien oraz znakomite parametry izolacyjne: zarówno termiczne, jak i akustyczne. Wysokiej jakości uszczelki gwarantują szczelność na wodę opadową i wiatr, a wytrzymała konstrukcja – kompleksową ochronę i najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Szczególnie ważne w kreowaniu architektury otwartej są drzwi balkonowe i tarasowe. Efektywnie powiększają przestrzeń i zapewniają wyjątkowo dużo światła dziennego w naszych domach i mieszkaniach. Inoutic opracował wiele innowacyjnych rozwiązań, by sprostać potrzebom wszystkich użytkowników i zapewnić komfortową obsługę każdego z systemów. Bardzo dobre parametry izolacyjności uzyskane są dzięki wielokomorowej budowie profili.

Dopasowane stalowe wzmocnienia ram i skrzydeł zapewniają maksymalną stabilność wymiarową. Zależnie od potrzeb można skorzystać z systemu w wersji podnośno-przesuwnej, uchylno-przesuwnej lub harmonijkowej. Pierwsza z nich to możliwość tworzenia spektakularnych przeszkleń (ze skrzydłami o maksymalnej szerokości 650 cm i wadze 250 kg) otwierających się bez żadnego wysiłku, a przy tym wyjątkowo odpornych na włamania, gdyż podczas otwierania skrzydła musi się ono unieść ponad ościeżnicę, a przesuniecie opuszczonego jest praktycznie niemożliwe.

Z kolei systemy uchylno-przesuwne i harmonijkowe dzięki wykonaniu ze standardowych profili okiennych są atrakcyjne cenowo i pozwalają na otwarcie niemal całej przeszklonej powierzchni. W jednej ościeżnicy można umieścić do 7 skrzydeł składających się harmonijkowo w jedną lub drugą stronę – możliwe są także rozwiązania częściowe. Kolejnym produktem Inoutic, niejako uzupełniającym systemy okienne i drzwiowe, są rolety zewnętrzne PROTex.

Gwarantują one nie tylko komfort zachowania prywatności, ale przede wszystkim są skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem, zwłaszcza gdy wybieramy się na urlop. PROTex to również doskonała ochrona nie tylko przed utratą ciepła w zimie, ale również przed intensywnymi promieniami słońca latem. Przekłada się to na znaczne oszczędności energii potrzebnej do ogrzania lub ochłodzenia pomieszczeń.

Inoutic – w służbie architektury otwartej, paletę produktów Inoutic związanych z ideą architektury otwartej zamykają produkty Twinson: systemy tarasowe, systemy elewacyjne oraz ogrodzeniowe. Otoczenie naszego domu traktujemy z równą pieczołowitością, co jego wnętrze, chcemy by było atrakcyjne i dopasowane do naszych potrzeb. Zdajemy sobie sprawę, że ciekawa, ładna aranżacja naszego „salonu pod gołym niebem” sprawi, że będziemy tam z przyjemnością spędzać czas – sami lub z naszymi gośćmi. Niezależnie od tego, czy preferujemy relaks nad basenem na wygodnym leżaku, czy spotkania z przyjaciółmi przy stole na tarasie, produkty Twinson pomogą nam w ciekawy i harmonijny sposób zaaranżować to miejsce.

Źródło: Inoutic / Deceuninck Sp. z o.o.

Więcej