Aktualności

Produkty Caparol ze znakiem E.L.F – zdrowie i jakość w służbie piękna

19.02.2010

Linię farb i materiałów wykończeniowych firmy Caparol oznaczoną znakiem E.L.F. (niem. Emission Lösemittel Frei) charakteryzuje bardzo niska zawartość szkodliwych substancji lotnych, pochodnych rozpuszczalników i plastyfikatorów. Dzieje się tak, gdyż zawierają one trzydziestokrotnie mniej niezdrowych składników niż dopuszczają restrykcyjne normy Unii Europejskiej przewidziane na rok 2010...

Produkty ze znaczkiem E.L.F są nie tylko przyjazne dla zdrowia, ale  sprawiają, że remontowane powierzchnie przez długi czas zachowają świeżość i pierwotną strukturę, a jednocześnie pozostaną odporne na zmywanie, zmienne warunki atmosferyczne i środki chemiczne.

Caparol ze znakiem E.L.F

Amphibolin E.L.F., Indeko-plus E.L.F., CapaSilan E.L.F., Malerit E.L.F., Samtex 3 E.L.F., OptiGrund E.L.F., SamtGrund E.L.F. firmy Caparol to nowoczesne, bezemisyjne i bezrozpuszczalnikowe produkty do wykończania wnętrz i fasad. Produkty linii E.L.F w znaczny sposób przyczyniają się do ograniczenia zawartości szkodliwych składników w powietrzu, a podczas wysychania emitują wyłącznie parę wodną. Różnorodność produktów serii E.L.F. powoduje, że nie tylko malowanie i drobne prace renowacyjne stają się całkowicie bezpieczne, ale także ochrona przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniami nie będzie dostarczać żadnych problemów.

Gamę materiałów wykończeniowych E.L.F wyróżnia dobra przyczepność do powierzchni gładkich i chropowatych oraz powszechnie stosowanych podłoży. Produkty z serii oznaczonej znakiem E.L.F. to propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie nie tylko najwyższą jakość, ale także przez lata pragną cieszyć się zdrowym wnętrzem.

Wszystkie farby oznaczone symbolem E.L.F są naturalnie białe, jednak system maszynowego barwienia ColorExpress daje nieograniczone możliwości doboru koloru.

Linia farb i gruntów oznaczonych znakiem E.L.F została stworzona z myślą o zdrowiu użytkowników, którym jednocześnie zależy na doskonałej jakości materiałów. Ciągłe badania i testy składu, prowadzące do doskonalenia parametrów sprawiają, że wyróżnione znakiem E.L.F. rozwiązania firmy Caparol są ekonomiczne i wygodne w aplikacji, odporne na zabrudzenia i łatwo zmywalne.

Dodatkowo te zaawansowane technologicznie produkty zawierają 30-krotnie mniej szkodliwych substancji niż normy zalecane przez Unię Europejską. Dlatego też bezemisyjne i bezrozpuszczalnikowe farby i grunty firmy Caparol z grupy E.L.F są gwarancją zdrowia i jakości

źródło: Caparol

Więcej