Aktualności

Fabryka Styropianu Arbet i "Izoterm" Mariusz Wałek w Programie "Gwarantowany Styropian"

10.07.2013

Program „Gwarantowany Styropian”, po roku od jego rozpoczęcia, stał się kluczową rynkową inicjatywą na rzecz jakości wyrobów styropianowych dla budownictwa.

Do programu przystąpiły kolejne dwie firmy: Fabryka Styropianu Arbet i „Izoterm” Mariusz Wałek.

Cieszy nas uznanie branży producentów styropianu dla pierwszych rezultatów Programu. Jeszcze więcej satysfakcji daje nam jednak rosnąca świadomość konsumentów, którzy korzystając z zaleceń Programu coraz łatwiej odróżniają styropian o dobrych parametrach od produktów wątpliwej jakości. Zamierzamy kontynuować działania, by tych ostatnich było w obrocie jak najmniej - mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), które wdrożyło Program „Gwarantowany Styropian”.

Adam Zajas, dyrektor handlowy spółki "Izoterm" Mariusz Wałek, wskazuje, że przystąpienie do Programu jest dla firmy naturalną drogą i wynikiem konsekwentnego dążenia do oferowania produktów wysokiej jakości:

-Od wielu lat jesteśmy aktywnym członkiem PSPS i wierzymy, że taka konsekwencja w działaniu wpływa bezpośrednio na wizerunek naszej firmy, jak również ma znaczenie dla pozytywnego odbioru całej branży. Mamy nadzieję, że udział w Programie "Gwarantowany Styropian" pomoże w umocnieniu pozycji i w rozwoju naszej firmy oraz w walce z nieuczciwą konkurencją, a konsekwentne promowanie dobrych i rzetelnych producentów przyczyni się do umocnienia całej branży styropianu w Polsce.

Reprezentujący Fabrykę Styropianu Arbet dyrektor generalny Dariusz Karasiński zwraca uwagę na edukacyjną rolę Programu:

– Dzięki działaniom PSPS kształtuje się wiedza klientów o najprostszym sposobie wstępnej weryfikacji jakości styropianu za pomocą zważenia paczki. Można tą metodą sprawdzić, czy waga styropianu odpowiada zadeklarowanym przez producenta wartościom współczynnika przewodzenia ciepła i parametrów wytrzymałościowych. Ponieważ dbałość o dobro konsumentów jest dla nas najwyższym priorytetem, z pełnym przekonaniem wchodzimy do Programu „Gwarantowany Styropian”, przyłączając się do starań Stowarzyszenia o unormowanie jakości styropianu na polskim rynku.

Informacje na temat Programu "Gwarantowany Styropian", w tym pełna lista jego uczestników, dostępne są na stronie www.gwarantowanystyropian.pl.

Źródło:  Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu