Aktualności

Uroczyste otwarcie nowej siedziby Kärcher w Krakowie

20.06.2013

W 20 roku działalności firmy Kärcher w Polsce, 17 czerwca 2013 dokonano uroczystego otwarcia nowej siedziby przy ulicy Stawowa 138.

Podczas uroczystego otwarcia nowej siedziby byli obecni prezes zarządu Alfred Kärcher GmbH - Hartmut Jenner, DiterGrajer, prezes zarządu Kärcher Sp. z o.o. - Jacek Olko, przedstawiciel Rady Miasta Krakowa przewodniczący Klubu Radnych Przyjazny Kraków Adam Migdała, przedstawiciele firm partnerskich oraz reprezentacje sponsorowanych przez Kärcher instytucji.

Otwarcie nowej siedziby Kärcher w Krakowie ma służyć wsparciu wprowadzonej w ostatnich latach nowej strategii koncernu Kärcher koncentrującej szczególną uwagę na Kliencie, na użytkowniku naszych urządzeń czy na zrozumieniu jego specyficznych potrzeb i rozwiązywaniu jego problemów. Budowie nowego budynku przyświecały idee zrównoważonego rozwoju. Budynek, jest ogrzewany i klimatyzowany z wykorzystaniem energii cieplnej z Ziemi.

Cała uroczystość otwarcia przebiegała w duchu społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma Kärcher od początku działalności stawia na społeczną odpowiedzialność i zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych w zakładach produkcyjnych i w salonach sprzedaży. Myślenie ekologiczne widać zarówno w produktach Kärcher jak i w wsparciu środowisk lokalnych. Głównym punktem uroczystości były wystawa Sztuki recyclingu, rzeźb młodych krakowskich twórców. Otwarcia wystawy Sztuka recyklingu dokonał artysta rzeźbiarz i pedagog, prorektor krakowskiej ASP prof. Jan Tutaj.Wystawa prezentowana była w obszernym warsztacie serwisowym Kärcher. Wystawie rzeźb towarzyszyła również ekspozycja wybranych ekologicznych urządzeń Kärcher, którą można było zwiedzić w rozległych pomieszczeniach pokazowych i szkoleniowych.

Końcowym punktem uroczystości otwarcia nowej siedziby Kärcher były pokazy filmów o firmie Kärcher i jej działalności na świecie i w Polsce. Projekcja odbyła się przy dźwiękach kwartetu smyczkowego Cracovienne Quartet. W programie kwartetu można było usłyszeć  - w pierwszej części "Einekleine Nachtmusik", W. A. Mozarta; w drugiej natomiast "Koncert na dwoje skrzypiec", J. S. Bacha.

Źródło: Kärcher

Więcej

 

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.