Aktualności

Aranżacja do góry nogami – ciemna oprawa wnętrza

09.07.2013

Kiedy myślimy o ciemnych wnętrzach, pierwsze na myśl przychodzą nam gabinety z masywnymi mahoniowymi meblami, albo ściany pomalowane na nasycone, ciemne kolory. Mało kto bierze uwagę potencjał aranżacyjny, który kryje się w podłodze i naturalne piękno ciemnych gatunków drewna.

Jasna, drewniana podłoga to obecnie standard i najpopularniejsze wykończenie wnętrza. Nic dziwnego - dęby w naturalnych piaskowych kolorach, karmelowe odcienie jesionów czy bambusa pasują niemal do każdej aranżacji.

Kolejną ich zaletą jest to, że nie widać na nich zabrudzeń w postaci kurzu, pyłu czy drobnych okruchów. Świetnie sprawdzają się w kuchniach i dużych rodzinnych salonach, gdzie powinno być jasno i przestronnie.

Naturalnie ciemne gatunki drewna, takie jak akacja, palisander czy mahoń nie są tak powszechnie spotykane we wnętrzach. Ale jeśli już zdecydujemy się na ich wykorzystanie – możemy być pewni niesamowitego efektu. Jasne meble, obramowane ciemnymi podłogami wprowadzają do wnętrza rys szlachetnej elegancji i luksusu.

Łagodna, stonowana i wyrafinowana aranżacja a ciemne, nasycone kolory działają kojąco, pozwalają się zrelaksować i wypocząć. Podłoga o głębokim odcieniu brązu, wpadającym w czerwień lub nawet czerń pozwala tworzyć dojrzałe i wyważone aranżacje np. salonu gościnnego, czy eleganckiej sypialni.

Ciemne podłogi np. z litego drewna akacji czy mahoniu, wbrew pozorom nie wymagają szczególnej pielęgnacji. – Podłogi lakierowane są łatwe w utrzymaniu – w razie zabrudzenia wystarczy odkurzyć  i raz na jakiś czas przetrzeć je wilgotną szmatką, żeby usunąć zabrudzenia powstałe w toku użytkowania.

Twarda warstwa lakieru skutecznie chroni drewno przed zarysowaniami i uszkodzeniami mechanicznymi, więc podłoga może nam służyć przez wiele lat – podpowiada Katarzyna Wątor, ekspert marki Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe.

Aranżacja do góry nogami – ciemna oprawa wnętrza! Wybierając podłogę do mieszkania musimy kierować się wieloma czynnikami – jakie są główne funkcje danego pomieszczenia, jaka jest intensywność jego użytkowania i przeznaczenie. Ciemne podłogi to wyjątkowe rozwiązanie, które w niewymuszony sposób uszlachetni wnętrze – planując przestrzeń użytkową, warto pomyśleć o stworzeniu sobie wyrafinowanego azylu, w którym postawimy na urok głębokich, bordowych tonów mahoniu czy na kolor szlachetnych trunków np. Cognac czy Gold whisky akacjowych desek.

Źródło: Kopp – Podłogi Naturalnie Doskonałe

Więcej 

Firma powiązana:

Kopp

Telefon 12 269 80 35
www.podlogi-kopp.pl
info@podlogi-kopp.pl

Kopp