Aktualności

POL-SKONE nagrodziło kreatywnych studentów

26.06.2013

Studenci Politechniki Lubelskiej Tomasz Łukaszuk i Aleksandra Rydzak zwyciężyli w konkursie „Kreatywność kluczem do sukcesu”, organizowanym przez POL-SKONE, znanego  producenta drzwi i okien oraz Politechnikę Lubelską. Nagrodą główną w konkursie był płatny staż w lubelskiej firmie.

„Kreatywność kluczem do sukcesu” to pierwsza, lecz z pewnością nie ostatnia edycja konkursu organizowanego przez POL-SKONE, jednego z największych w Polsce  producentów drzwi i okien.  Firma zwróciła się z propozycją współpracy do Politechniki Lubelskiej. – Zależało nam na pozyskaniu ambitnych i kreatywnych studentów. Osób, które mają świeże spojrzenie na branżę i głowę pełną pomysłów. Jestem przekonany, że właśnie takie cechy charakteryzują laureatów naszego konkursu – podkreśla Sławomir Szulżyk, dyrektor handlowy POL-SKONE Sp. z o.o.

POL-SKONE nagrodziło kreatywnych studentów. Zadanie polegało na przygotowaniu projektu drzwi wewnętrznych lub kampanii promocyjnej wybranej gamy produktów POL-SKONE. Przy wyborze najlepszych prac komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele uczelni i firmy, kierowała się takimi kryteriami jak: funkcjonalność zaproponowanych rozwiązań, innowacyjność i nowatorstwo, estetyka, zastosowanie ekonomicznych materiałów, czy jakość prezentacji.

Największym zainteresowaniem wśród uczestników konkursu cieszyła się kategoria „Projekt drzwi wewnętrznych”. Wśród zgłoszonych do nas prac znalazło się kilka naprawdę ciekawych projektów, dlatego wybór zwycięzców nie był prosty – tłumaczy prof. Paweł Droździel, prodziekan Wydziału Mechanicznego Politechniki Lubelskiej.

Jury przyznało dwie nagrody główne: dla Aleksandry Rydzak, studentki drugiego roku Zarządzania i Inżynierii Produkcji (w kategorii „Projekt kampanii promocyjnej”) oraz dla Tomasza Łukaszuka, studenta czwartego roku kierunku Edukacja Techniczno-Informatyczna (w kategorii „Projekt drzwi wewnętrznych”).  Oprócz płatnych staży, laureaci otrzymali także tablety graficzne.

Cieszę się, że moja praca została doceniona przez tak znaną na rynku firmę. Praktyki w POL-SKONE będą moim pierwszym doświadczeniem zawodowym. Wziąłem udział w konkursie, ponieważ spodobała mi się kategoria „Projekt drzwi wewnętrznych”. Lubię pracować w programach graficznych, dlatego postanowiłem przygotować swój projekt drzwi POL-SKONE – mówi Tomasz Łukaszuk.

Dodatkowo zostały wyróżnione dwie prace – projekt Barbary Dąbkowskiej, studentki Architektury i Urbanistyki (w kategorii „Projekt drzwi wewnętrznych”) i Kamili Miciuły, studentki Zarządzania (w kategorii „Projekt kampanii promocyjnej”).

Współpraca z przedsiębiorstwami to jeden z priorytetów naszej uczelni. Chcemy, by firmy uświadomiły sobie, że Politechnika Lubelska jest kuźnią młodych talentów, a nasi studenci dobrze radzą sobie na rynku pracy. Praktyki w firmie POL-SKONE, która jest jednym z największych pracodawców na Lubelszczyźnie, to świetny start do przyszłej kariery studentów – dodaje prof. Droździel.

Wspólna inicjatywa POL-SKONE i Politechniki Lubelskiej  pozwala studentom wykazać się i zaprezentować swoje umiejętności. Dzięki temu pracodawca ma możliwość zaoferowania staży osobom najbardziej zaangażowanym i ambitnym, które będą potrafiły wykorzystać swoją szansę na zdobycie ciekawego doświadczenia w  dużej firmie.

W naszym zespole, który liczy już około 900 osób, są osoby, które w trakcie studiów odbywały staż w POL-SKONE i po jego zakończeniu otrzymały propozycję pracy. Dlatego mając takie doświadczenia, zdajemy sobie sprawę z potencjału, jakim dysponują studenci. Chcielibyśmy, aby właśnie tacy młodzi, ambitni i kreatywni ludzie tworzyli naszą firmę. W tym celu powstał konkurs „Kreatywność kluczem do sukcesu – dodaje Jan Szulżyk, dyrektor naczelny POL-SKONE.

Firma POL-SKONE jest jednym z największych pracodawców na Lubelszczyźnie i laureatem wielu prestiżowych nagród, w tym nagrody Budowlana Marka Roku 2012, Dobry Design, czy ostatnio  „Business Excellence” dla firm wspierających promocję i rozwój gospodarczy województwa lubelskiego.

Źródło:  POL-SKONE

Więcej

Firma powiązana:

Pol-Skone

Telefon 81 744 30 11
www.pol-skone.pl
poczta@pol-skone.eu

Pol-Skone