Aktualności

Tylko jeden przycisk, żadnej elektroniki: nowy stelaż Eco Plus z regulacją wysokości położenia miski WC

25.06.2013

Domy wielopokoleniowe wymagają produktów, które można przystosować do indywidualnych potrzeb użytkownika. Nowy stelaż Eco Plus firmy Viega zapewnia elastyczność i komfort dla osób w każdym wieku. Wysokość położenia miski można płynnie regulować za pomocą przycisku, bez żadnej elektroniki.

W domach wielopokoleniowych, domach seniora, szpitalach i innych tego typu obiektach wzrasta zapotrzebowanie na produkty z możliwością indywidualnej regulacji. Firma Viega odpowiada na ten trend wprowadzając nowy stelaż podtynkowy do miski ustępowej z serii Eco Plus.

Wysokość położenia muszli można płynnie regulować przyciskiem, a sam stelaż pasuje do większości misek dostępnych powszechnie na rynku. Prosta i wygodna obsługa oraz niewątpliwe walory estetyczne, znalazły uznanie w oczach jury konkursu „Komfortowa łazienka dla wielu generacji“. Jego członkowie nominowali ten produkt do nowej nagrody ZVSHK-Produkt-Award 2013.

Pod osłoną z jednowarstwowego szkła bezpiecznego znajduje się ruchoma rama z elastycznym kolankiem rury spłuczkowej i odpływowej oraz prowadnicami. Takie rozwiązanie pozwala na płynne, bezpieczne i niezawodne przesuwanie miski w pionie, w zakresie 80 mm. Maksymalna wysokość ustawienia muszli wynosi 48 cm. Na zewnątrz widoczny jest tylko zamontowany na szklanej płycie przycisk. Montaż nowego stelaża nie różni się niczym od instalacji innych modeli z serii Eco Plus firmy Viega.

Zachowane zostały także tradycyjne wymiary systemowe: szerokość 490 mm i wysokość montażowa 1130 mm. Po zamontowaniu stelaż można przykryć dołączoną do zestawu osłoną ze styropianu i wykończyć ścianę płytkami aż do otworu. Później wystarczy założyć osłonę z tworzywa sztucznego z uszczelką oraz szklaną płytkę.

Na koniec montujemy płytkę uruchamiającą oraz miskę WC. Nowy stelaż wyposażony jest w sprawdzoną w praktyce spłuczkę podtynkową, do której można dobrać dowolną płytkę uruchamiającą z oferty firmy Viega. Dostępne są różnorodne modele aktywowane ręcznie, bezdotykowo lub sterowane elektronicznie. Montaż składanych uchwytów i mechanizmu zdalnego uruchamiania procesu spłukiwania również nie stanowi najmniejszego problemu.

Tylko jeden przycisk, żadnej elektroniki: nowy stelaż Eco Plus z regulacją wysokości położenia miski WC! Nagroda ZVSHK-Produkt-Award „Komfortowa łazienka dla wielu generacji“ Nagroda za wzornictwo produktów przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych została powołana przez niemiecki Centralny Związek Producentów Instalacji Sanitarnych, Grzewczych i Klimatyzacji (ZVSHK) latem 2012 r. Celem projektu było zwrócenie uwagi opinii publicznej na rozwiązania o szczególnej funkcjonalności i przydatności dla łazienek wielopokoleniowych.

Fachowe jury nominowało do nagrody 25 spośród 55 zgłoszonych produktów. Zwycięzca ZVSHK-Produkt-Award 2013 zostanie ogłoszony 14 marca 2013 r. podczas targów we Frankfurcie. Następnie wyróżnione produkty będą prezentowane na licznych wystawach branżowych, organizowanych dla dystrybutorów i hurtowni. W konkursie biorą producenci z Niemiec, Japonii, Brazylii, Włoch, Danii i Austrii.

Źródło: Viega

Więcej

Firma powiązana:

Viega Sp. z o.o.

Telefon 58 66 24 999
www.viega.pl
info@viega.pl

Viega Sp. z o.o.